Новини суспільстваХристиянські новини

В Україні планується створення першого Центру дитячого правосуддя для захисту дітей – уповноважений Президента з прав дитини

Під час круглого столу в Офісі Президента України було обговорено створення Центру дитячого правосуддя. Цей пілотний проєкт зробить більш ефективними та психологічно комфортними розслідування справ щодо сексуального насильства над дітьми. Ініціатором створення Центру став уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба за підтримки Глави держави спільно з Офісом Генерального прокурора України. Кулеба дуже хотів би вже за півроку запустити Центр.

Повідомляє president.gov.ua.

За словами Миколи Кулеби, кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства. При цьому в більшості випадків кримінальні справи щодо злочинців не відкриваються або не завершуються обвинувальним вироком.

До того ж діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують у межах досудового слідства та під час судових розглядів справ, і ці процеси можуть тривати роками.

Тому на досвіді США та європейських країн, які створили Центри дитячого правосуддя, в Україні також планують створити перший такий Центр у межах пілотного проєкту, досвід якого потім буде поширений по всій країні.

Як зазначив Микола Кулеба, потрібно відкрити близько 100 таких Центрів дитячого правосуддя.

Мета проєкту – здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги, наголосив уповноважений Президента України з прав дитини.

В Україні планується створення першого Центру дитячого правосуддя для захисту дітей – уповноважений Президента з прав дитини

Територія, де буде розташований Центр – державна резиденція «Конча-Заспа» у відповідному приміщенні. Через пілотний Центр будуть проходити всі справи в місті Києві та Київській області, які стосуються злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей.

Також Кулеба підкреслив, що для цього проєкту будуть визначені окремі фахівці-практики, які пройдуть спеціалізоване навчання та працюватимуть зі справами, що стосуються сексуального насильства над дітьми, у межах Центру.

Читайте також:

Уповноважений Глави держави з прав дитини наголосив, що минулого року вони вивчали досвід та формували концепцію проєкту. Зараз вони формують модель Центру дитячого правосуддя та консультуються постійно з міжнародними експертами.

Кулеба дуже хотів би вже за півроку запустити цей Центр.

У Президента Володимира Зеленського також є велике бажання, щоб така модель запрацювала в Україні.

Підтримали створення такого Центру та висловили готовність долучитися до цього процесу й заступник генпрокурора України, радник керівника Офісу Президента, представники міністерств та інші.

Нагадаємо, що в Україні посилюється покарання за сексуальну експлуатацію дітей. Порушникам передбачене обмеження волі від 3 до 6 років. Відповідний закон підписав Президент Володимир Зеленський.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!