Новини суспільства

В Україні хочуть вирощувати дітей поза людським організмом – ВРУ зареєструвала законопроєкт

26 грудня 2022 року Верховна Рада зареєструвала законопроєкт, який передбачає легалізацію в Україні використання технологій вирощення людини поза людським організмом. Автором документа є депутат від «Слуги народу» Олександр Дануца.

Джерело: c4u.org.ua

Депутат пропонує внести зміни до Цивільного та Сімейного кодексів України. Йдеться про доповнення норм регулювання процесу та прав штучно вирощених дітей.

Через цей документ хочуть дозволити розвивати ембріони та виношувати плоди людини із застосуванням методу ектогенезу (у штучному середовищі поза межами людського тіла).

Крім того, передбачено надавання права подружжю бути батьками дитини в тому разі, якщо один із батьків має генетичну спорідненість (генетичний зв’язок з дитиною). Водночас батьки повинні дати згоду для застосування такого методу.

Також у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що в Україні нещодавно опублікували «концепт штучної матки, здатний забезпечити народження понад 30 000 дітей на рік». А далі доповнили, що наша держава, «маючи безумовну репутацію одного з лідерів у галузі лікування безпліддя, … може створити належні умови для розвитку цієї технології…»

Проєкт «Християни для України» наголосили, що «жодна країна не має належної законодавчої бази для легального експерименту».

Як вони зауважили, «ідея можливості вирощення людського ембріона поза тілом жінки є посяганням на природу батьківства і визначення людини».

Схожі статті

Читайте також:

Нагадаємо, що 2023 буде роком катастрофічного падіння народжуваності, і є ризики, що до 2030-го населення України скоротиться до 35 мільйонів. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button