Світ

Іранські християнські біженці страждають у Туреччині

Іранські християни, які шукають притулку в Туреччині, змушені жити у виснажливій реальності. Це свідчення Імана Газнавіана Хагігі, іранського християнина, який попросив притулку в Туреччині в 2013 році у віці 27 років і залишається там сьогодні.

Джерело: persecution.org

У розмові з Article 18 він пояснив, що протягом останнього майже десятиліття, яке він провів у Туреччині, він постійно відчував розчарування через відсутність можливостей, доступних для нього в країні. Біженці в Туреччині не мають права працювати, але водночас не отримують практично ніякої допомоги від уряду. Це ставить біженців у дуже нестабільні та вразливі умови. Багатьох з них експлуатують «неформальні» роботодавці, які користуються відсутністю у них правового статусу.

Іман пояснив: Турецький уряд дає вам ID-картку, але це лише аркуш паперу, і ви навіть соромитеся його комусь показувати. Ви не можете навіть орендувати квартиру, ви не можете нічого зробити – ні банківського рахунку, нічого. За оцінками Імана, є 500-600 іранських християн, таких як він, які повинні мати справу з цими непереборними перешкодами. Дехто, на жаль, втратив надію настільки, що вдався до самогубства.

У міру того, як важке становище іранських християнських біженців у Туреччині продовжує затягуватися, громадські настрої в країні зростають проти біженців. Турецький уряд навряд чи покращить підтримку цієї невеликої групи, тому такі біженці, як Іман, сподіваються, що допомога може надійти з іншого джерела.

Багато хто витратив роки, чекаючи дозволу на переїзд в іншу країну, наприклад Канаду. Сам Іман перебуває на завершальній стадії великого процесу, необхідного для забезпечення переселення з Туреччини до Канади. Але Іман також сподівається, що інший орган, глобальна християнська церква, може визнати тяжке становище іранських християнських біженців і вжити заходів, щоб допомогти.

Він благав: «Це не важка задача для всіх християн [у світі]. Нам просто потрібно 500 сімей, готових допомогти 500 людям. І все. Інші країни, такі як Канада та США, і християнські організації, що представляють світову церкву, справді мають силу допомогти цим християнам. Наразі все, що такі біженці, як Іман, можуть робити, це чекати».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button