У світі щорічно на 1 % знижується репродуктивне здоров’я

У світі щорічно знижується репродуктивне здоров’я на 1 %. У людей часто виникає природний інстинкт не звертати уваги на значення «1 %». Однак це велика кількість – понад 10 % за десятиліття і понад 50 % за 50 років.
Цей «одновідсотковий ефект» включає швидкість зниження у чоловіків кількості сперматозоїдів, зниження рівня тестостерону і збільшення частоти раку яєчок, а також зростання поширеності еректильної дисфункції. А щодо жінок, то частота викиднів в США збільшується приблизно на 1 % в рік, як і частота сурогатного материнства. При цьому з 1960 по 2018 рік загальний світовий коефіцієнт народжуваності знижувався майже на 1 % в рік.
За даними метааналізу Шенни, опублікованому у журналі Human Reproduction Update за 2017 рік, кількість сперматозоїдів знизилася на 50 % всього за 40 років. Тому це тривожно.
А за дослідженням екоактивістів, щорічне зниження репродуктивного здоров’я на 1 % швидше, ніж темпи глобального потепління.
До того ж, щоб уявити собі ефект 1 % в перспективі, можна проаналізувати наступний факт: за даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, з 2000 по 2016 рік кількість дітей з діагнозом «розлад аутистичного спектра» збільшувалася на 1,1 % в рік.
В чому саме причина порушення ефектів репродуктивного здоров’я? Значною мірою проблема обумовлена загальною причиною: присутністю в нашому світі хімічних речовин, що змінюють гормони (так звані хімічні речовини, які порушують роботу ендокринної системи, або EDC).
Ці хімічні речовини, в тому числі фталати, бісфенол А й антипірени, стали повсюдними в сучасному житті. Вони знаходяться в пляшках з водою та пакуванні для харчових продуктів, електронних пристроях, засобах особистої гігієни, мийних засобах і багатьох інших предметах, які світ використовує регулярно. І після 1950, коли кількість сперматозоїдів і фертильність почали знижуватися, ці хімічні речовини почали вироблятися у великих кількостях.
Наприклад, під час вагітності вплив цих хімічних речовин особливо проблематичний. Повітря, яким дихає жінка, вода, яку вона п’є, продукти, які вона їсть, речовини, які потрапляють на шкіру – все це в сукупності може містити токсичні хімікати та потрапити в її організм, (і, отже, на плід), і вплинути на репродуктивний розвиток дитини.
До чого може призвести вплив хімічних речовин репродуктивний розвиток плоду чоловічої статі? Якщо вагітна жінка піддається такому впливу, то може скоротитися аногенітальна відстань (AGD), проміжок від заднього проходу до основи статевого члена. При цьому пренатальне порушення чоловічої гормональної системи може призвести до зниження рівня тестостерону і підвищити ризик того, що у хлопчика не опущені яєчка (крипторхізм) або певний тип деформованого статевого члена (гіпоспадія) при народженні. І якщо хлопчик народжується з цими дефектами статевих органів, у нього буде підвищений ризик низької кількості сперматозоїдів і раку яєчок у дорослому віці.
Також йдеться, що ендокринні порушення також є причиною зростання числа аутоімунних захворювань, а ще зростання епідемії ожиріння і метаболічного синдрому (сукупність станів, що підвищують ризик серцевих захворювань, інсульту і діабету 2 типу). Деякі з цих репродуктивних ефектів навіть пов’язані з підвищеним ризиком передчасної смерті.
Тому, проаналізувавши проблеми зниження репродуктивного здоров’я, необхідно замінити хімічні речовини, що порушують роботу ендокринної системи в повсякденних продуктах, на хімічні речовини, які не впливають на наші гормони й не зберігаються в навколишньому середовищі.
Також важливо розробити більш досконалі методи тестування і регулювальні заходи, щоб тільки безпечні хімічні речовини могли надходити на ринок і в наші тіла.
Читайте також:
Нагадаємо, що в Японії 50 000 жителів переступили столітній рубіж! А через 15 років столітніх довгожителів в Японії буде більше мільйона осіб. Чому? Таких досягнень за тривалістю життя і якості життя немає більше ні в одній країні світу.
Річ у тому, що секрет успіху цілої країни полягає в тому, що японці одними з перших навчилися контролювати свої думки.
Джерело: rodyna.org.ua з посиланням на pro-life.by.