В парламенті знову зареєстровано законопроект, яким хочуть штрафувати критиків ЛГБТ

Депутати від Європейської солідарності на чолі з Миколою Княжицьким зареєстрували новий законопроект “Про медіа” №2693-2 у якому встановлюються штраф до 354 тисяч гривень за критику сексменшин, гей-парадів, а також дозволяється підліткам показ фільмів та творів мистецтва у яких містяться непристойні слова, або жести.
Дивує те, що 19 травня подібний законопроект від Слуг народу було відправлено на доопрацювання. Складається враження, що депутатів хтось дуже мотивує до таких ідей у законодавстві.
Чим загрожує прийняття цього закону
Якщо цей документ стане законом, то в Україні буде заборонено поширення будь-якої інформації, де присутні висловлювання, що можуть кимось бути протлумачені як дискримінаційні стосовно окремих осіб, або груп на основі сексуальної орієнтації.
Законопроект впроваджує нове поняття “мова ворожнечі”, на підставі якого можуть блокуватися будь-які осудливі висловлювання щодо ЛГБТ в соціальних мережах. Що є ніщо іншим, як узаконення цензури.
Небезпека цього законопроекту полягає у тому, що він забороняє поширення будь-якої інформації з критикою сексменшин та ЛГБТ. Згідно з положеннями цього проекту закону, під заборону потрапляють не лише висловлювання, але книги, релігійна література у якій міститься засудження гомосексуальних відносин. На думку авторів законопроекту, такі матеріали потрібно заборонити поширювати.
У цьому варіанті закону, містяться норми, згідно з якими чиновники отримають право блокувати сайти, інформаційні ресурси, подібні до наших, якщо на них будуть матеріали, які хтось трактуватиме як такі, які дискримінують за сексуальною ознакою.
Іншими словами, якщо ми напишемо, що гомосексуалізм це – гріх, то це може бути підставою до блокування нашого ресурсу.
Крім цього, за вищезгадані порушення застосовується штраф у розмірі від 5 (23 615 грн.) до 50 (236 150 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати. За декілька фактів порушення (наприклад декілька матеріалів з критикою гей-параду) штраф від 10 (47 230 грн.) до 75 (354 225 грн.) розмірів мінімальної заробітної плати.
Абсурдним є те, що згадані порушення прирівнюється до злочинів середньої тяжкості в Кримінальному Кодексі України.
За матеріалами Собору
[sc name=”futerblock” ]