Новини суспільстваХристиянські новини

В останню неділю жовтня Україна перейде на зимовий час

У ніч 31-го жовтня, о 4 годині ранку в неділю, українці перейдуть на зимовий час, що означає посунення стрілок годинника на одну годину назад.

Джерело: ukrinform.ua

Переведення часу між зимовим та літнім часом в Україні проводиться майже сорок років, а стрілки традиційно змінюються восени та навесні − в останню неділю жовтня та останню неділю березня.

Цього року українці при переході на зимовий час, автоматично матимуть додаткову годину у другий день вихідних.

Переведення українських годинників регулюється положеннями постанови Кабміну № 509 від 13 травня 1996 р. «Про процедури розрахунку часу на території України».

Ці «літні» та «зимові» програми часу були вперше введені у Великобританії 1908 року для більш ефективної економії та розподілу електроенергії протягом дня. У Радянському Союзі регулярний перехід на зимовий час почався 1981 року.

Читайте також:

У березні цього року Верховна Рада внесла до комітету законопроєкт № 4201 «Про розрахунок українського часу», який пропонував скасувати сезонне переведення годинника, тим самим залишивши «зимовий» час в Україні.

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!