СвітХристиянські новини

Вікіпедія забороняє редакторам висловлювати підтримку традиційного шлюбу

Вікіпедія обмежує своїх редакторів у висловлюванні протидії одностатевим шлюбам на своїй платформі. Це рішення було прийнято через кілька місяців після того, як співзасновник Ларрі Сангер заявив, що «політика нейтралітету» Вікіпедії вже «мертва».
Повідомляє THE CHRISTIAN POST.
Волонтери, які пишуть та редагують статті у Вікіпедії, більше не можуть включати на свою сторінку профілю будь-яку «користувацьку скриньку» – значок, що виражає їх незгоду з гей-шлюбом. Наприклад, в одній із таких скриньок зазначено: «Цей користувач вважає, що шлюб може бути лише між чоловіком і однією жінкою».
Рішення було прийнято після нещодавньої дискусії, де «переважно ліві редактори» стверджували, що така позиція є «дискримінаційною» та суперечить політиці сайту, за словами breitbart.com.
Обговорення розпочалося після того, як редактор Адам Куерден запропонував видалити лише одну користувацьку скриньку, назвавши її «явно гомофобною» та посилаючись на інструкції сайту, що забороняють «запальний або роздільний» вміст у скриньках користувачів. Незабаром він запропонував також видалити інші скриньки користувачів на користь традиційного шлюбу.

Цей крок змусив адміністратора сайту «Ad Orientem» подати у відставку, повідомляє The Christian Institute. На цьому сайті зазначено, що адміністратор наголосив, що рішення «не відповідає» прихильності проєкту до «політики нейтралітету» та засудив ворожі коментарі щодо прихильників традиційних шлюбів.
У них «потворна тенденція засуджувати погляди інших людей як ті, які поза межами прийнятної думки, попри те, що ці погляди [сімейних цінностей] дотримуються переважно більшістю людей у ​​всьому світі та послідовниками більшості основних світових релігійних конфесій», – цитував адміністратор.
Співзасновник Вікіпедії Сангер заявив, що «NPOV», або нейтральна точка зору, є «мертвою».

«Оригінальна політика давно забута. Вікіпедія вже не має ефективної “політики нейтралітету”», – написав він. – Існує переписана політика, але згідно з нею, журналісти повинні уникати того, що вони називають «помилковим балансом». І це суперечить початковій “політиці нейтралітету”».

Посилаючись на статтю про Ісуса, Сангер сказав:

«Вікіпедія просто стверджує, що «пошуки історичного Ісуса породили велику невизначеність щодо історичної надійності Євангелій та того, наскільки точно в Біблії зображено історичного Ісуса».

Він продовжив:

Схожі статті

«…факт того, що більшість християн вірять в історичну надійність Євангелій, і що вони [Євангелія] цілком послідовні, означає, що стаття є упередженою, якщо вона просто стверджує, без авторства чи застереження, що це питання «великої невизначеності».

«Іншу статтю можна справедливо схарактеризувати як «ліберальну» академічну дискусію про Ісуса, зосереджуючи особливу увагу на різноманітних труднощах та суперечках, не даючи пояснення традиційних чи ортодоксальних поглядів на ці проблеми. Тож ми визнаємо, що ці аргументи не на користь політики нейтралітету, яка повинна бути у Вікіпедії», – підсумував Сангер.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!