Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі вчені виявили торговий порт, якому понад 2000 років

Давня гавань в Ізраїлі, яка безперервно служила людям понад 2000 років, виявлена ​​під час розкопок біля узбережжя національного парку Тель-Дор в 30 км на південь від Хайфи. Про це в середу, 9 червня, повідомило Управління національних парків і заповідників. Археологи вважають, що торговий порт перестав використовуватися у V столітті н. е.

Джерело: vesty.co.il

В ході підводних розкопок, що проводилися в північній затоці пляжу Тель-Дор, були виявлені численні баластні камені, що використовувалися для підвищення судів, і 100-кілограмовий якір – масивна кам’яна плита з отвором для каната.

В Ізраїлі вчені виявили торговий порт, якому понад 2000 років
Археологи з баластним каменем (Фото: Янів Коен, Управління заповідників і національних парків)

Дослідження піднятих з морського дна знахідок показало, що для виготовлення баласту і якоря використовувалися гірські породи, відсутні в Ізраїлі. Вченим належить визначити походження цих предметів, що допоможе пролити світло на торговельні зв’язки Ерец-Ісраель з іншими країнами.

За словами археологів, і баласт, і якір схожі з аналогічними артефактами, виявленими в Сирії й біля берегів Туреччини.

Археологи також виявили домашнє начиння й інструменти. На думку вчених, рівень Середземного моря до н. е. був набагато нижчий, ніж зараз, і неолітичне поселення розташовувалося там, де сьогодні глибина моря досягає 4 м.

В Ізраїлі вчені виявили торговий порт, якому понад 2000 років
Підйом стародавнього якоря (Фото: Амір Йорман, Інститут Реканаті)

Розкопки проводилися Управлінням національних парків і заповідників спільно з Інститутом морських досліджень ім. Реканаті при Хайфському університеті й Центром морської археології ім. Скріппса при університеті Сан-Дієго (Каліфорнія, США). У дослідженні морського дна брали участь фахівці та студенти з Ізраїлю, Сполучених Штатів та інших країн.

Директор Інституту Реканаті проф. Асаф Ясур-Ландау заявив, що проведення розкопок відрізнялося високою складністю, проте плідну співпрацю з Управлінням національних парків і заповідників і з директором національного парку Тель-Дор Йосі Озеном дозволило успішно завершити проєкт і отримати вкрай цікаві й цінні результати.

Читайте також:

Глава відділу історичної спадщини Північного округу Управління національних парків і заповідників д-р Дрор Бен-Йосеф, коментуючи завершення розкопок, сказав, що робота археологів дозволила нанести на карту Ерец-Ісраель ще один важливий торговий порт.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button