СвітХристиянські новини

В Індії три дні поспіль триває релігійне насилля, вбито 24 людини

Вже протягом трьох діб у столиці Індії триває криваве протистояння, яке називають найбільш жорстокою делійською релігійною бійнею десятиліть. Загинуло 24 людини, 200 – отримали поранення. При цьому поліцію звинувачують в тому, що вона не надто активно втручається у процеси, повідомляє Депо.
Ситуація загострилася після трьох місяців мирних протестів проти нового закону, який спрощує надання індійського громадянства мігрантам-немусульманам. Наразі в Індії проживає близько 200 млн мусульман, а це 14% населення. І от, через нову законодавчу ініціативу майбутнє цих людей опинилося під загрозою. Згідно з правовим актом, люди без індійських паспортів мають за обмежений час довести наявність законних підстав для перебування у країні. Інакше їх можуть помістити у спеціальні табори, а згодом депортувати.

І от, в неділю індійські націоналісти атакували учасників мирного протесту. Ситуація швидко загострилася. Учасники протистоянь закидали один одного камінням, до лікарень прибули поранені, в тому числі, з вогнепальними пораненнями. Більшість постраждалих – серед мусульман.
У вівторок індуїстські націоналісти підпалили мечеть у заселеному мусульманами районі Ашок Нагар. Пізніше встановили шафрановий прапор – символ індуїстів.
Спалили ще кілька храмів, постраждала інфраструктура міста – здебільшого, крамниці з власниками-мусульманами.
Індуїсти атакували навіть кількох журналістів, що робили репортажі з місця подій.
“Двох моїх колег – Ервінда Ганесекара та Сураба Шуклу – серйозно побили моби (так у країні називають ультраправих індуїстів – ред.) просто зараз у Делі. Вони припинили їх бити, лише усвідомивши, що вони “наші люди – індуїсти” Абсолютно мерзенно”, – зазначила журналістка Нідхі Раждан у Twitter.
За іронією долі, саме у цей період до країни вперше завітав президент США Дональд Трамп. І, власне, буквально від двох кроках від місця, де американський лідер спілкувався з прем’єром країни Тарендрою Моді, відбувалися криваві зіткнення. А найвиразнішим моментом стали слова Трампа про те, що Індія “важко працює над релігійною свободою”.

Джерело: РІСУ

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button