Домашня»Новини»Конституційний суд Німеччини дозволив евтаназію

Конституційний суд Німеччини дозволив евтаназію

4
Поширень
Pinterest WhatsApp
Федеральний конституційний суд ФРН визнав законним право тяжкохворих людей на добровільну смерть. Таке рішення було оголошено 26 лютого, повідомляє slovoproslovo.info з посиланням на Укрінформ.

«Право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини. Воно включає свободу вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного відходу з життя», – зазначив голова вищої судової інстанції ФРН Андреас Фосскуле.

За висновком суддів, загальне право людини включає, зокрема, право на самовизначену смерть, у тому числі за допомогою «третіх осіб». Рішення, яке приймає індивід у такому випадку, держава та суспільство мають вважати актом «автономного самовизначення». Тож лише сама людина може вирішувати для себе, чи варто їй продовжувати життя. Оцінка цього рішення на основі загальних цінностей, релігійних заповідей, соціальних моделей або міркувань об’єктивної розумності забороняється.

Своїм рішенням Конституційний суд ФРН визнав недійсним п. 217 Кримінального кодексу, що забороняє евтаназію на комерційний основі.

Таким чином, віднині жоден лікар не може бути покараний за те, що допоміг пацієнтові померти.

Утім, з рішення суду не випливає, що законодавчому органу конституційно заборонено регулювати нюанси допомоги щодо самогубств, йдеться на сайті установи.

Монотеїстичні релігії заявили про захист життя на його завершальному етапі. У Ватикані оприлюднено Спільну декларацію монотеїстичних авраамічних релігій про проблеми завершального етапу життя, в якій наголошується на тому, що евтаназія та асистоване самогубство є неправильними самі по собі, і, як наслідок, неправильними з моральної й релігійної точки зору й повинні бути заборонені без винятків.

 • Евтаназія та асистоване самогубство є неправильними самі по собі, та як наслідок, неправильними з моральної та релігійної точки зору й повинні бути заборонені без винятків. Категорично відкидається будь-який тиск на помираючих пацієнтів, аби переконати їх закінчити своє життя активними та свідомими діями.
 • Жодного медичного працівника не можна примушувати чи піддавати тискові, аби він прямо чи опосередковано сприяв свідомій та навмисній смерті пацієнта через самогубство, чи будь-яку форму евтаназії, особливо якщо це суперечить релігійним переконанням медичного працівника. Протягом багатьох поколінь було прийнято, що слід поважати спротив у сумлінні проти дій, що суперечать етичним цінностям людини. Це також стосується тих дій, що були визнані легальними місцевою правовою системою, або певними групами громадян. Особисті переконання щодо питань життя та смерті, безумовно, належать до категорії спротиву в сумлінні, яку всі повинні шанувати.
 • Ми заохочуємо й підтримуємо перевірену й професійну паліативну опіку всюди й для кожного. Навіть тоді, коли зусилля, спрямовані на подальше запобігання смерті, здаються необґрунтовано обтяжливими, ми морально та релігійно зобов’язані забезпечити зручність, ефективне полегшення болю та симптомів, присутність, турботу й духовну допомогу вмираючому пацієнтові та його сім’ї.
 • Ми схвалюємо закони та політику, що захищають права й гідність вмираючого пацієнта, аби уникнути евтаназії та сприяти паліативній опіці.
 • Ми, як суспільство, мусимо робити все необхідне для того, аби бажання пацієнтів не бути тягарем не вселяло їм почуття непотрібності та, як наслідок, втрату усвідомлення цінності та гідності їхнього життя, що заслуговує на турботу й підтримку до його природного завершення.
 • Всі медичні працівники повинні мати обов’язок створювати умови для забезпечення релігійної підтримки тим, хто її просить у висловлений чи невисловлений спосіб.
 • Ми зобов’язуємося використовувати свої знання та дослідження для формування політики, що сприяє соціально-емоційній, фізичній та духовній опіці й добробуту, надаючи максимальну інформацію та турботу тим, хто стикається з важкою хворобою й смертю.
 • Зобов’язуємося залучати наші спільноти до питань біоетики, що стосуються помираючих пацієнтів, а також ознайомити їх із методами співчутливого супроводу тих, хто страждає та помирає.
 • Зобов’язуємось підвищувати обізнаність громадськості щодо паліативної опіки через освіту й надання матеріалів щодо догляду за страждаючими й помираючими.
 • Ми зобов’язуємося забезпечити підтримку сім’ї та рідним вмираючих пацієнтів.
 • Закликаємо всіх відповідальних за політичні стратегії та медичних працівників ознайомитись із цією всеохоплюючою перспективою та вченням монотеїстичних авраамічних релігій та навчанням для того, аби забезпечити найкращу допомогу вмираючим пацієнтам та їхнім сім’ям, що дотримуються релігійних норм та вказівок їхніх відповідних релігійних традицій.
 • Зобов’язуємося залучати також інші релігії та всіх людей доброї волі.

Джерело: ukrinform.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

 

Попередня стаття

Під міносвіти вимагали відставки Новосад, та спалили Сороса

Наступна стаття

В Індії три дні поспіль триває релігійне насилля, вбито 24 людини

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *