Актуальне

Вибори в США: співпереживаємо разом

Сьогодні, 4 листопада 2020 року, щойно закінчилися місцеві Вибори в Україні, а в США відбулися чергові Президентські вибори. Зараз увага багатьох людей, в тому числі й за межами Сполучених Штатів прикута до цього процесу волевиявлення американського народу.
Такий інтерес є виправданим, адже результати цього плебісциту матимуть наслідки, які можуть торкнутися й інших країн сучасного світу. Але можна зараз часто почути про відсторонену реакцію українців до виборчого процесу в США, мовляв, що нам до виборів у чужій країні? Як би нам не хотілося не визнавати впливу інших держав на внутрішній стан речей в Україні, але слід визнати, що така країна як Сполученні Штати, безперечно, впливає на інші держави, в тому числі потужні наддержави, і, звісно, й на нашу країну.
Спостерігаючи за фінальною стадією цих виборчих перегонів, виникають два питання: хто стане 46-м Президентом США та які події будуть розгортатися в Америці після його обрання?

Результати волевиявлення

Стосовно першого питання: зараз, 4 листопада відомі результати голосування в 41 штаті, поки що лідирує Байден, як за кількістю натуральних голосів, відданих за нього, так і за кількістю виборників, які представлятимуть ці штати в фінальному голосуванні на 2-му етапі виборів. Але американська виборча система дещо складніша ніж українська, тому на фініші можуть бути сюрпризи для прихильників демократичної партії. Річ у тому, що ще не закінчився підрахунок у деяких «нейтральних» штатах (які не мають сталої традиції у своїй більшості підтримувати демократів чи республіканців), в деяких з цих штатів досить велика кількість виборників, а це, в разі перемоги в цих штатах Дональда Трампа, може надати чинному Президенту США перевагу над Джо Байденом. Тому інтрига щодо результатів президентських виборів ще зберігається.
Сьогоднішні вибори в Сполучених Штатах приковують увагу не тільки громадян цієї країни, але й людей з усього світу! Чому так? Це пов’язано не лише з тим, що США є наддержавою в економічному плані та гегемоном світової політики… А ще й тому, що боротьба на цих виборах йде не лише за кількість голосів чи відсотків виборців, а за цінності. Ці перегони можна порівняти не зі змаганням кандидатів від двох політичних сил, а з битвою титанів, які уособлюють дві світові різновекторні ідеології, які борються між собою на просторах, куди ширших за самі Сполучені Штати! Ця боротьба ідеологій зараз відбувається у всіх містах та селах, у всіх країнах, по всій землі. І якщо спостерігати уважно за новинами та перебігом подій у світі, ця боротьба з кожним днем стає все запеклішою! Мова йде про боротьбу за панування над масами між ідеологією консерваторів (християн, традиціоналістів і т.д.) та ідеологією лібералів (ліваків, неомарксистів і т.п.). Отже, перемогу або поразку Трампа чи Байдена мільйони людей в США, а ще більше поза Американським континентом, сприйматимуть як перемогу чи поразку певних ідей. Тому, результати цих перегонів надто важливі для багатьох людей в сучасному світі й мають потужно вплетену туди ціннісну складову.

Спостерігаючи за процесом визначення з симпатіями до того чи того кандидата християн в США, я не міг не звернути уваги на ті маркери, які допомагали їм у формуванні свого волевиявлення. Цей досвід, на мою думку, може бути дуже корисним і для українських християн-виборців. Так, дуже потужна громадська християнська організація «Faith and Freedom Coalition» («Коаліція віри та свободи») розповсюджувала серед американських християн певні пам’ятки. Для полегшення вибору християнам в цих пам’ятках наведені ключові питання, на які відповідають кандидати («так» або «ні»).
Вибори в США: співпереживаємо разом
Якщо взяти перелік цих важливих питань, на думку християн з цієї організації, то серед них ми знайдемо такі: «Підтримка абортів на вимогу», «Фінансування клінік, які роблять аборти коштом платників податків», а відповіді такі: Трапм – «Ні», Байден – «Так». А на питання: «Перенесення посольства з Тель-Авіву до Єрусалиму»; «Вибір форми навчання» (теж важливо для християн, які не згодні з деякими програмами державних шкіл), Байден відповідає: «Ні», а Трамп відповідає: «Так».
Детальніше про те, чому християни США консолідуються навколо кандидата Трампа дивіться в моєму відео:

Тому, в США, як у 2016 році, так і у 2020 християнська частина населення активно бере участь як у виборчих перегонах, так і в самому голосуванні, сприймаючи ці процеси, як частину духовної боротьби чи місії.

Прогноз щодо подій в США після президентських виборів

Декілька слів щодо другого порушеного питання: «Які події будуть розгортатися в Америці після обрання того чи того кандидата?»
Щодо цього є багато тривожних прогнозів аналітиків (дай Боже, щоб це були лише прогнози, які не збулися, а не погане пророцтво)… Але є прогнози, що після виборів Сполучені Штати можуть увійти в стан політичної кризи та наростання громадянських протистоянь…

Чому саме так?

По перше, проти Президента Трампа виступили дуже потужні сили в США, які за будь-яку ціну намагатимуться не допустити його до другого президентського терміну. Це три сучасні «Голіафи»:

  • Фінансовий капітал (фінансова олігархія);
  • Шоу-бізнес з медіакорпораціями;
  • Хай тек індустрія (з представниками ІТ-бізнесу).

Вони мають власне бачення подальшого розвитку США, яке вигідне саме для них. Тому визнавати перемогу Трампа, у разі її здобуття ним, вони не збираються…
Відповідно, планується влаштування політичної кризи… Під час якої, з одного боку, результати виборів можуть опротестовуватися у судах, або доля виборів може переміститися до Конгресу (в Палаті Представників демократи сподіваються мати свою більшість, а можливо і в Сенаті).
З іншого боку, плануються громадянські протистояння на вулицях міст. Для ліваків ця справа не нова, тим більше, що в країні ще досі відбуваються перманенті протести в рамках руху BLM, «Антифа» та ін.
Зараз ми можемо спостерігати, як представники бізнесу в США, закривають свої крамниці та інші будівлі, забиваючи їх вікна та двері, в очікуванні нападів на них внаслідок вуличних безладів та погромів…
Звісно, що поразка Трампа теж не залишить байдужими його вболівальників, тому стверджувати про те, що американці спокійно відреагують на результати виборів, якими б вони не були, годі й сподіватися.
Тож ми можемо лише молитися та співпереживати за долю Америки, а християнам США побажати мудрості, твердості та благословінь Божих!
Вибори в США: співпереживаємо разом
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Ігор Плохой

Магістр філософії (Одеський Національний Університет ім. І.І. Мечникова, факультет філософії); Магістр економіки (Одеський Національний Університет ім. І.І. Мечникова, факультет міжнародних економічних відносин); Магістр публічного управління (Національна академія державного управління при Президентові України); Голова ГО "Християнський фронт"; Військовий капелан.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Утвердження Джо БАЙДЕНА у січні 2021 р. у Білому домі, як свідчать численні об’єктивні факти, стало можливим унаслідок брутально й зухвало сфальсифікованих і підтасованих – на догоду потужної наднаціонально-глобалістичної світової олігархії (і що, судячи з усього, стоїть – в т. ч. – і за виникненням й перебігом т. зв. “пандемії” СОVID-19 та наступної – багаторазової примусово-обов’язкової “вакцинації”) – результатів президентських виборів-2020 у США.
    І що, як виглядає, Господь це – тодішнє і не вповні “легітимне” повернення до влади Демократичної партії – допустив з певною метою. А саме: більш-менш суттєвої підтримки й допомозі Україні.
    Тобто, зокрема, з огляду на скоро грядущий черговий – і ще значно масштабнішій та криваво-руйнівний і нищівний і, по суті, близький до геноциду виток збройної агресії вкрай озвіріло-сатанинського режиму та вояччини Кремля проти незалежної України, що спалахнув 24 лютого 2022 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button