УкраїнаХристиянські новини

Рада планує розглянути законопроєкт у якому просувають антисімейні ідеї в шкільні підручники

Як повідомляє рух «Всі разом!», Закон щодо забезпечення якості навчальної літератури», згідно з яким шкільні підручники можуть наповнити антисімейними ідеями. За словами руху, цей проєкт просувають у Верховній Раді ті сили, які свого часу доклали зусиль для блокування шкільного курсу «Основи сім’ї».
За словами експертів, головна мета законопроєкту – ліквідація в закладах освіти предметів духовно-морального спрямування і всіх навчальних програм щодо сімейної та батьківської тематики. І робити це хочуть через механізм запровадження, так би мовити, антидискримінаційної експертизи для всіх підручників, навіть для тих, які видаються не державним, а приватним коштом.

 «Проблемою є забезпечення якості навчальної літератури, що виготовляються за кошти фізичних та юридичних осіб та мають гриф “схвалено до використання у закладах повної загальної середньої освіти”. Процедура отримання цього грифу була недосконалою. Тільки за останні три роки виникло два гучних публічних обговорення навчальної літератури до предметів варіативної складової, які містили твердження, що суперечили науковим фактам та містили ознаки дискримінації», йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

На думку руху, в записці мається на увазі програма «Основи сім’ї», автором якої є Адріан Буковинський. Програма отримала відповідний гриф про можливість використання підручників у шкільному навчальному процесі. Однак нормативних підстав для відкликання грифу було недостатньо, а також головне рішення залежало від особистої думки членів Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти. Тому антисімейні популісти вирішили зареєструвати проєкт 3900.
Як зазначено в законопроєкті, «в освітньому процесі в закладах освіти може використовуватися навчальна література, яка … не може містити висловлювань, зображень, відео- чи аудіоматеріалів дискримінаційного характеру, крім випадків, коли такі висловлювання, зображення, відео- чи аудіоматеріали використовуються для ілюстрування чи пояснення явищ дискримінації».
Цим проєктом намагаються запровадити ідеологічну цензуру всієї навчально літератури, вважає рух.
«Всі разом!» підкреслюють, що автори документа пропонують додати тезу, щоб проводити експертизи (зокрема антидискримінаційну) можна на підставі звернення громадян або юридичних осіб. Тобто на вимогу кількох людей може бути заблоковане використання підручників без всіляких на те підстав.
Взагалі Головне науково експертне управління Верховної Ради не підтримує введення в правове поле зазначених ідей. Управління зазначає:

«Відповідно до ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» включення положень, які тим чи іншим чином забороняють дискримінацію в галузеве законодавство, є недоцільним. Крім того, це може породити прецедент щодо необхідності включення антидискримінаційних положень і до інших законодавчих актів, що вбачається зайвим».

Адріан Буковинський, який є кандидатом наук та автором програми «Основи сім’ї» в інтерв’ю порталу «Всі разом!» зазначив:

«Законопроєкт 3900 у поточній редакції не має права бути проголосованим. Він дає широке поле для маніпуляцій з боку адептів ліволіберального руху в освіті. Не дарма головне науково-експертне управління Верховної Ради не підтримує 3900 у поточній редакції».

За словами Альбіни Паренюк, голови фонду «Дари навчання», резиденту «Кабінету експертів» зауважує, що «цензура в Україні заборонена. Проте окремі представники парламенту намагаються всі освітні матеріали передати під повний і абсолютний контроль «антидискримінаційних експертів». Це аж ніяк не сприяє якості навчальної літератури. Навпаки, вона стає кульгавою та однобокою, позбавленою моралі та національної ідентичності».
А Елеонора Дібрівна, юрист Руху «Всі разом!», підсумовує, що «всю освітню та навчальну літературу хочуть взяти у лещата «антидискримінаційної експертизи» та поставити її під контроль. Якщо цей проєкт буде проголосований, жодні матеріали щодо патріотизму, цінності сім’ї, краси материнства та батьківства, не пройдуть таку експертизу. У цьому і проявляється ідеологічна радянщина та встановлення цензури, коли фактично пропонується боротьбу з так званою дискримінацією проголосити єдиною державною ідеологією».
Нагадаємо, що у новій книзі «Підліткам про головне» дитячого видавництва «Абабагаламага», порушено питання щодо того, які чинники виникнення гомосексуальності. Проте ЛГБТ-спільнота організації «Інсайт» невдоволена таким змістом книги, тому вони планують звернутися до видавництва.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button