СвітХристиянські новини

Відкрите звернення до народу Білорусі від протестантських церков

З відкритим зверненням до народу Білорусі звернулися представники євангельських протестантських церков. У ньому вони нагадали владі про християнські цінності і висунули вимоги про припинення насильства і перерахунку голосів на президентських виборах.
Про це інформує ІА “Світогляд” з посиланням на портал krynica.info.
«Ми звертаємося до всіх громадян, і в першу чергу до тих, які в цей момент наділені особливою владою – чи це управляти державою, створювати закони, охороняти їх або судити людей відповідно до них.
Влада, що дається Богом, не абсолютна – вона обмежена і має служити конкретним завданням утвердження справедливості (3 Царств 10:91). Порушення встановлених Богом принципів або зловживання владою шкодить всім, і вводить суспільство в беззаконня, насильство і хаос.
Ми вважаємо, що основною причиною виникнення напруженості в білоруському суспільстві сьогодні стала криза довіри влади, яка пізніше посилився протизаконними діями і незрозумілою жорстокістю силових структур стосовно багатьох громадян нашої країни.

У світлі цього ми закликаємо людей, наділених владою, зробити все можливе, щоб:

Зупинити насильство стосовно мирних громадян, а також тортури затриманих, заарештованих і несправедливо засуджених

Те надзвичайно жорстоке і нелюдське поводження і тортури над беззахисними і невинними людьми, про які є безліч свідчень, не може бути виправдано нічим і ніколи по відношенню навіть до найнебезпечніших злочинців, чия вина встановлена ​​судом. Відносно невинних і беззахисних людей це стає кричущим злочином і проти законів держави і Божих настанов.
Використовуючи насильство проти цих людей, ви не тільки зловживаєте владою, обманюючи довіру народу і налаштовуючи його проти себе, піддаєте себе небезпеці відплати, (Прип. 21: 7), але також і шкодите своїй вічній душі і стаєте ненависні Богу (Псалом 10: 5)

Звільнити несправедливо затриманих, заарештованих і засуджених

Правосуддя є основою, визначеною Богом для нормального функціонування держави. Не можна затримувати, заарештовувати і судити людей в порушення закону і Конституції Республіки Білорусь (Второзаконня 25: 1). Всі затримані в ході мирних протестів повинні бути звільнені. Особи, відповідальні за незаконні затримання, повинні понести покарання відповідно до законів РБ.

Довести чесність офіційних результатів виборів президента РБ

Початковим приводом для масового невдоволення стали непрозорі умови проведення виборів президента РБ і їх результати. Сумніви, що виникли в результаті цього щодо відповідності офіційно оголошених попередніх підсумків голосування реальному волевиявленню білоруського народу стали основною причиною масового вираження людьми своєї незгоди.
Для того, щоб вирішити конфлікт, що виник в нашому суспільстві, необхідно усунути його основу – сумнів у результатах виборів. Для цього потрібно:

  •  Оприлюднити протоколи з усіх виборчих дільниць; із залученням представників штабів альтернативних кандидатів провести перевірку тверджень окремих членів виборчих комісій про фальсифікації і примус до фальсифікації результатів виборів;
  • Встановити причини непояснених невідповідностей результатів на різних ділянках; після чого необхідно перевірити ще раз підсумкові результати голосування і оголосити остаточні результати виборів президента РБ.
  • У разі, якщо перевірка підсумків голосування виявиться неможливою, провести нові вибори президента РБ, при цьому до складу виборчих комісій повинні входити представники альтернативних кандидатів, незалежним спостерігачам повинен бути забезпечений доступ до спостереження за процесом голосування і підрахунку голосів, а ЗМІ – рівний доступ до висвітлення виборів.

Відновити торжество правосуддя

Необхідно відновити віру народу Білорусі в справедливість держави і її судової системи, звільнивши невинних перед законом людей і покаравши винних у порушенні законів РБ в ході і після виборчої кампанії (Амоса 5:15).
Причому має бути проведений особливий розгляд, в ході якого було б встановлено, як у сучасній Білорусі стала можливою така системна неповага до закону і людини.
Повинні бути встановлені всі причетні до створення системи зневаги до закону і понести законне покарання. Зло має бути назване злом, беззаконня – беззаконням, насильство – насильством, а брехня – брехнею. Тільки так можна повернути людям віру в правосуддя і відновити довіру до держави та її керівництва.
Покарання винних повинно здійснюватися не з почуття ненависті або бажання помсти, але для відновлення поваги до закону, який є Божим встановленням і основою для нормального розвитку суспільства. Суспільство повинне бути милосердним, але всі люди повинні бути рівні перед законом і чітко усвідомлювати, що покарання за його порушення – неминуче (Екл. 8:11).
Тільки на принципах законності, правосуддя і рівності людей перед законом ми зможемо побудувати в нашій країні суспільство, в якому зможуть мирно співіснувати, розвиватися і працювати люди різних поглядів і переконань, суспільство, в якому будуть захищені права і свободи громадян.
Також ми хотіли б звернутися до звичайних білорусів із закликом висловлювати свою громадянську позицію, реалізуючи свої конституційні права в рамках закону, особливо підкреслюючи мирний і ненасильницький характер акцій, з повагою ставитися до частини суспільства, яка дотримується інших поглядів, а також прагнути своїми діями і словами сприяти примиренню суспільства, а не посиленню ворожості.
Будучи християнами, ми також зобов’язані нагадувати, що Христос встановлює більш суворі вимоги, ніж просто формальне виконання закону. Тому ми закликаємо всіх, в першу чергу самих себе, стежити за станом власного серця. Гнів і обурення є природною реакцією на беззаконня і насильство. Однак якщо ми дозволимо вселитися в наше серце ненависті, жадобі насильства і помсти у відповідь, то ми можемо завдати непоправної шкоди власній душі, віддатися владі зла і ускладнити відновлення миру і єдності в нашому народі (Якова 1:20)
Також ми просимо вас залишити місце для прощення. Усвідомлення того, що кожен з нас має потребу в Божому прощенні, допомагає і нам прощати інших. Непрощення підсилює страждання скривдженого і руйнує життя. Прощення не скасовує законного покарання. Але воно дає надію людям, які порушували закон і які чинили проти совісті, через визнання своєї провини і каяття знову стати повноцінною частиною суспільства.

Добра новина

На закінчення хочемо нагадати, що суть християнства полягає в Євангелії або Добрій Звістці – посланні від Бога про те, що за усвідомленням свого гріха і щирим каяттям в ньому слідує Боже прощення. І це завдяки милості Божій і тій жертві, яку на хресті приніс Христос за гріхи кожної людини.
Пам’ятайте, наскільки страшними не були б ваші гріхи і злочини, для Бога ви не будете надто безнадійними – Його любові і ласки вистачить для кожного. Боже прощення, примирення і порятунок є для всіх».
З молитвою, любов’ю і повагою до кожного з вас, євангельські протестантські церкви Білорусі
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!