СвітХристиянські новини

«Ми не формуємо їх як християн» – Тім Келлер про дітей і не тільки…

Тім Келлер, засновник та пастор Пресвітеріанської церкви «Redeemer Presbyterian Church» в Нью-Йорку попередив, що недільних шкіл, церковних богослужінь і молодіжних груп вже недостатньо, щоб прищепити дітям любов до Євангелія. Про це повідомляє invictory.com з посиланням на The Christian Post.
У дискусії Q-сесії з модератором і засновником Q Ideas Гейбом Лайонсом в середу Келлер попередив, що Святе Письмо повинно підготувати дітей бути християнами в світі, де вони постійно чують «світське Євангеліє». Світська культура в Америці зараз перебуває в точці, коли «єдиний гріх – це говорити людям, що вони грішать».

Пастор пояснив: будь-яка культура завжди вчила, що істина – поза часом, і людина честі погоджує свої переконання з цією істиною. Тепер розуміння полягає в тому, що істина всередині вас.

«Ми – перша культура, яка не тільки відкидає істину, але переконує, що все індивідуально. Крім того, ми перша культура, яка не просто думає, що християни помиляються, але називає їх головною проблемою», – доповнив він.

За словами Келлера, сьогодні невіруючі люди говорять, що нам треба рятуватися від ідеї, що ми потребуємо спасіння; і те, від чого нам потрібне спокутування – це ідея, що нам потрібне спокутування.

«Єдиний гріх – це вказувати людям на те, що вони грішать. Значить, єдиний спосіб бути вільним, на думку сучасної світської культури, – це відректися від християнства. У певному сенсі це дуже по-християнськи, бо вони підтримують якісь християнські цінності. Але люди хочуть позбутися від Бога, – продовжив Келлер. – І їх мета – ми, християни. Ми для них головна проблема, тому вони намагаються зробити з нас секуляристів. І для них надзвичайно важливо, щоб ми звернулися».

Тім вважає, що хоча більша частина навчань сучасних секуляристів непослідовна, їх численні суб’єктивні твердження сильно тиснуть на християнську молодь, яка потребує більш новаторських систем навчання, крім традиційного протестантського катехизису.

«Ми вже не так добре контролюємо те, що чують наші діти… Соціальні медіа говорять про те, що значить бути собою? Що означає бути вільним? Бути щасливим? Діти постійно це бачать і чують. Тому, якщо ви просто візьмете їх до церкви, в недільну школу або молодіжну групу, це ніщо в порівнянні з тим, що вони отримують онлайн», – пояснив пастор Келлер.

Келлер назвав підходи до виховання дітей в християнській культурі застарілими.

«Насправді ми не вчимо наших дітей краще розуміти і аналізувати культуру. Ми даємо їм абстрактні доктрини, які були сформульовані 300 або 400 років тому, – пояснив він. – Я б не став міняти доктрину, Біблія є Біблія. Але те, як ви її подаєте, має змінитися, інакше ми не формуємо їх як християн».

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button