СвітХристиянські новини

Туреччина депортує іноземних християн або забороняє їх повернення

Десятки іноземних християн у Туреччині були вимушені покинути країну або  їм заборонили повертатися, як видається, уряд має таку мету і орієнтується на протестантську християнську громаду, кажуть захисники прав, пише Слово про Слово з посиланням на christianheadlines.com.
Багато хто, як Карлос Мадрігал з Іспанії, роками служили на керівних ролях в протестантських церквах. Такі іноземці жили в країні десятиліттями, створюючи сім’ї та купуючи нерухомість, за даними дослідника  на Близькому Сході (MEC).
Мадрігал прожив в країні понад 19 років за візою священнослужителів в якості духовного лідера Стамбульського фонду протестантської церкви (IPCF), йдеться в повідомленні групи. В аеропорту в листопаді 2019 року йому було видано штамп у паспорті, який він зрозумів, що утримуватиме його від повернення до Туреччини, якщо виїде з країни, тому вирішив скасувати свою поїздку і оскаржити це рішення, згідно з опублікованими повідомленнями.

Мадрігал з’явився на турецькому телебаченні в червні, щоб вказати, що він не може бачити чіткої причини, чому його заборонили в країні.
Зазначаючи, що заборона проти Мадрігала була видана в листопаді 2019 року, IPCF заявив: “Ми з великим сумом повинні повідомити вам, що з 2019 року іноземному протестантському духовенству, яке служить в Туреччині, стає все складніше проживати в нашій країні.”
Міністерство внутрішніх справ Туреччини 5 червня повідомило іншу іноземну християнку, уродженку США, Джой Анну Субасігюллер, матір трьох дітей, яка одружена з турецьким пастором, про те, що її сімейній візі було відмовлено, повідомляє німецька преса Deutsch Welle (DW).
Субасігюллер, яка прожила в Туреччині 10 років, є мамою, яка перебуває вдома, трьох дітей у віці 2, 4 та 4 місяці. Її діти, як і їхній батько пастор Лютфю Субасігюллер, є громадянами Туреччини, і вона підозрює, що рішення про депортацію пов’язане з його християнською роботою, повідомляє DW.
Пастор Субасігюллер був приголомшений, що турецька влада вимагатиме від них покинути свій будинок та родичів у Туреччині, сказав він DW. Пара планує оскаржити це рішення в суді.
Ще одна справа стосується американського пастора в Стамбулі, який збирався вилетіти з країни зі Стамбулу разом із сім’єю 24 червня. Він дізнався, що йому не дозволять повертатися до Туреччини, скасував свій рейс і подав апеляцію, повідомляє “Християнська солідарність”. У всьому світі (CSW).
Інший іноземний резидент Туреччини, Ганс-Юрген Лувен з Німеччини, інвестував понад 20 років у культурний та віроспокійний туризм у країні із заохоченням та запевненнями місцевих чиновників. У серпні 2019 року в заяві про поновлення візи на проживання відмовили, і йому було наказано виїхати з країни через 10 днів, повідомляє християнська група підтримки Open Doors ‘World Watch Monitor.
За підрахунками, близько 35 християнських робітників отримали подібні заборони в 2019 році і ще 16 до кінця червня, за даними дослідників Близького Сходу та Північної Африки для CSW.
Заборони можуть залишатися невиявленими, про них можна не підозрювати. Коли іноземці-християни залишають країну в аеропортах, чиновники проставляють у їхніх паспортах “Кодекс N-28”, повідомляє IPCF. Офіційно кодекс вказує на те, що їм потрібно отримати спеціальне схвалення для повторного в’їзду в країну через посольство своєї країни, але тим, хто намагався його отримати, було відмовлено, що зробило код фактично забороною на в’їзд, заявив дослідник ОВК.
Кодекс N-28 також може бути використаний для відмови у продовженні візи, згідно з IPCF.
Ті, хто бореться із забороною, вважають, що адміністративні суди не дають адвокатам доступу до звітів турецької розвідки, на думку дослідника MEC. Прихильники сподіваються, що вони будуть успішнішими, звернувшись до конституційного суду, а якщо ні, то до Європейського суду з прав людини, сказав він.

ВПЛИВ НА ЦЕРКВИ

Прихильники іноземних християн чинять тиск на малу та вразливу протестантську громаду Туреччини, яка покладається на іноземців для формальної релігійної підготовки, а іноді й для фінансування, вважають прихильники.
“Це позбавить їх підтримки і змусить їх відчути себе ізольованими та покинутими”, – сказав дослідник ЦРЛ.
Є близько 10 000 турецьких протестантів, які відвідують близько 170 церков, багато з яких домашні церкви, в переважно мусульманській країні з понад 84,3 мільйона людей, зазначив дослідник ОВК.
Хоча офіційно Туреччина дозволяє свободу віросповідання, включаючи перехід від ісламу, захисники заявляють, що проти іноземних християн у країні почався тиск, коли пастор США Ендрю Брунсон був ув’язнений за фальшиві звинувачення в тероризмі з 2016 по 2018 рік.
Деякі християни вважають, що чорний список, можливо, почався, поки влада намагалася зібрати докази проти пастора Брунсона, сказав дослідник ОВК. Деякі помітили, що багато хто із заборонених відвідували одну з трьох християнських конференцій, додав він.
“Примітно, що нікому з цих людей не було пред’явлено звинувачення в порушенні закону”, – сказав він.
Іноземні та місцеві християни люблять Туреччину, додав він, заявивши, що деяким доведеться рахувати витрати на перебування у світлі останніх подій.
“Ви насправді вважаєте, що турецькі християни люблять свою країну”, – сказав він. “Ці люди, які отримують заборони – я знаю, що багато хто з них особисто люблять Туреччину і багато чого віддавали Туреччині”.
Туреччина посіла 36- те місце у Світовому списку спостережень Open Doors до 2020 року у країнах, де найскладніше бути християнином.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button