Новини культури
Великі втрати: РФ в Україні знищує культурну спадщину

З моменту військового вторгнення Росії в Україну, постраждало близько 1582 об’єктів культурної інфраструктури. Ця статистика відображає руйнування та пошкодження важливих культурних об’єктів, включаючи клуби, бібліотеки, музеї, галереї, театри, кінотеатри, філармонії та навчальні заклади мистецтва.
Джерело: Телеграм МКІП
Відповідно до даних, оприлюднених Міністерством культури та інформаційної політики України, культурна інфраструктура зазнала найбільших збитків у Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Запорізькій та Луганській областях.
У категоріях згідно з втратами:
- 281 клубний заклад був зруйнований, 474 пошкоджено;
- 218 бібліотек було зруйновано, 380 пошкоджено;
- 28 музеїв та галерей були знищені, і ще 56 пошкоджено;
- 10 театрів та філармоній були зруйновані, а 16 пошкоджено;
- 48 освітніх закладів мистецтва зруйновано, 71 пошкоджено.
Читайте також:
Війна не тільки приносить гуманітарні страждання, але й знищує неповторну культурну спадщину України. Тому необхідно підняти цю проблему на міжнародному рівні та знайти шляхи до її вирішення.







