Новини суспільства

Церква Великобританії допомагає українським біженцям

Знову і знову Welcome Churches надихається тим, як церква виходить на передній план у прийманні тих, хто шукає притулок у Великій Британії.

Джерело: evangelicalfocus

Після стрімкого захоплення Афганістану талібами в серпні 2021 року близько 20 000 людей прибули до Великобританії практично за одну ніч, і британська церква мобілізувалася, щоб прийняти афганські сім’ї та надати практичну допомогу.

На тлі трагедії війни в Україні ми знову спостерігаємо історії надії, що виникають у церкві Великобританії, коли вони приймають біженців у своїх громадах.

Урядова програма «Дома для України» дозволила людям прийняти біженців з України у своїх власних будинках. Ця схема не позбавлена труднощів, і ми знаємо, що біженцям потрібне щось більше, ніж просто безпечне житло, щоб відчути себе бажаними гостями та почати відновлювати своє життя.

Тому нас надихають історії про церкви, які збираються довкола українців у своїх громадах, щоб забезпечити цілісну підтримку, виконуючи біблійною вказівкою приймати чужинців, зазначає evangelicalfocus.

Церкви по всій Великій Британії взяли на себе ініціативу і пропонують підтримку українцям. Багато церков почали з відкриття центру для українських біженців, який є місцем спілкування між українцями і готовими прийняти їх жителями.

З Великодня у баптистській церкві Gold Hill у Бакінгемширі двічі на тиждень працює кафе, де понад 40 українців здобувають уроки англійської мови, а гості та господарі можуть зустрічатися разом.

Приймати гостей – це серйозна справа, і дуже приємно бачити, як церковні громади об’єднуються, щоб підтримати тих, хто приймає гостей.

Стівен із баптистської церкви Gold Hill поділився: «Я виявив, що завдяки відкриттю будівлі ми стали центром підтримки українських гостей у селі, і в результаті наша церква, і я зокрема значно збільшили кількість зв’язків з людьми в громаді».

Крім нових зв’язків у місцевій громаді завдяки роботі з українцями, баптистська церква Голд Хілл також змогла налагодити зв’язок з церквою в Україні завдяки одному з гостей, який відвідує їхнє недільне богослужіння.

Це дало змогу налагодити стосунки з цією церквою та молитися за її потреби.

Церква Nantwich Elim у Чеширі також відкрила кафе на своїй території як щотижневий центр для українців та їхніх господарів.

Це виявилося особливо успішним, оскільки українці можуть зустрічатися та спілкуватися своєю рідною мовою, а господарі можуть ділитися досвідом, порадами та підтримувати один одного.

Вони особливо відчули, як Бог діє через дружні стосунки, що зав’язалися у центрі. Сью, яка була призначена координатором евакуйованих у Nantwich Elim, каже: «Оскільки тут є м’яка ігрова зона, багато людей приходять у кафе зі своїми дітьми чи зустрічаються у соціальних мережах. Таким чином, це не є ексклюзивним місцем для наших українських гостей і означає, що діти, незалежно від їхньої національності, можуть грати разом без будь-якого мовного бар’єра, дозволяючи дорослим (гостям та спонсорам) спілкуватися та ділитися досвідом та ідеями».

Нещодавно церковна громада запросила господарів та їхніх українських гостей на ювілейний захід та вони мали веселе святкування разом.

Читайте також:

Мегацерква в Техасі допомагає сотням біженцям з України переселятися та збирає допомогу

Welcome Churches продовжує надавати підтримку церквам, які приймають біженців у своїй громаді. Якщо ви є частиною церкви, яка підтримує українців, ви можете знайти всі майбутні заходи, які проводить Welcome Churches, на цій сторінці.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button