Україна

Українці більше цікавляться Біблією через конфлікт

Напруженість на російсько-українському кордоні зростає; зростає й потреба українців у Бібліях, каже Анатолій Райчинець, помічник генерального секретаря Українського біблійного товариства.

Джерело: cne.news

І пандемія, і конфлікт із Росією призвели до того, що все більше українців шукають віри та Слова Божого, каже Райчинець в інтерв’ю Norge Kristelig Pressekontor KPK. «Ми бачимо, що люди раптом починають замислюватися про віру та вічні цінності. Все більше і більше людей звертаються до Біблії», − зауважує він.

Covid-19 сильно вдарив по Україні. У листопаді щодня помирали 1000 осіб від Ковіду; тепер це число залишається на рівні 200 осіб у день.

Крім того, Україна перебуває у стані конфлікту з Росією, яка анексувала Кримський півострів у 2014 році. У тому ж році сепаратистські сили, що підтримуються Росією, взяли під контроль Донецьку та Луганську області.

Невизначеність, схоже, пробудила духовну потребу багатьох українців. Біблійне товариство постійно зустрічає священників та пасторів із православних, католицьких та євангелічних церков, які беруть Біблії. «Вони кажуть, що не лише недільні служби стали більш жвавими, а й щотижневі біблійні уроки та молитви», – каже Райчинець.

Найкращий подарунок з фронту

Тієї кількості Біблій, яку Біблійне товариство планувало поширити у 2020 та 2021 роках, вистачило лише на 4-5 місяців. Організація звернулася до норвезького біблійного товариства з проханням з’ясувати, чи можливо отримати більше Біблій.

Райчинець бачить, що «Блакитна дитяча Біблія» має великий попит, у тому числі й серед солдатів на передовій. «Деякі з них просять екземпляр для себе, інші хочуть відправити його додому своїм дітям, − говорить він. − Один із солдатів хотів отримати дві дитячі Біблії, щоб відправити одну додому, а іншу читати з дітьми через телефон. Інший солдат сказав мені, що це найкращий подарунок, який він міг відправити додому з фронту».

Роль Біблійного товариства зросла у зв’язку з напруженою обстановкою країни. Міністр оборони попросив організацію написати звернення до всіх українців. «Він сказав, що дослідження показали йому, що населення найбільше довіряє церквам».

Читайте також: 

В Україні існує багата різноманітність церковних деномінацій. У країні діють кілька православних, католицьких та євангелічних церков. Однак, радянська епоха наклала відбиток на Україну, і багато людей виросли без будь-яких знань про християнство.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button