Актуальне

4 речі, які підлітки мають чути від своїх батьків

Чи вірите ви, чи ні, але як батьки, ви маєте набагато більший вплив на вашого підлітка, ніж будь-хто поза вашим домом. Ви проводите багато часу з ним, ви знаєте його краще, в кінці-кінців, ви встановлюєте стандарти того, як йому жити під одним дахом з вами. Сьогодні багато батьків не знають, як себе поводити в тій чи іншій ситуації. На щастя, Біблія є могутнім інструментом для виховання дітей.

Будівництво на цих духовних принципах допомагає бути відкритим, відчувати безпеку і мати віру. Давайте почнемо. Ми хочемо поділитися з вами кількома речами, які підлітки обов’язково мають чути від своїх батьків. Ось кілька речей, що потрібно знати для виховання дітей.

Що б ти мені не розповів, я не буду шокований

Біблія каже, що правда і світло – це завжди добро. Чесність завжди приводить до добра. Підліткам важливо чути це від своїх батьків. Я ніколи не зустрічав підлітка, який би не боявся бути чесним зі своїми батьками про свої гріхи, думки і помилки. Як і ми всі, вони схильні вибирати зло і темряву. Батькам дійсно важливо створювати атмосферу вдома, у якій чесність цінується більше, ніж досконалість.

У спілкуванні з вашим підлітком дайте йому відчуття впевненості у тому, що він може бути безпечно відкритим з вами про все. Можливо, він не відкриється відразу, але запам’ятає про це, коли буде готовим до розмови.

Я пишаюсь тобою

Підліткам важливо чути, що ви пишаєтесь ними і гарним вибором, який вони роблять. Біблія каже, що добрі слова зцілюють, хоча простіше фокусуватися на помилках і негативі. Не забувайте хвалити вашого підлітка, коли у нього щось виходить.

Виділіть час на роздуми про те, чому ви пишаєтесь ними і говоріть їм про це кожного дня. Це допоможе їм відчувати підтримку і не доведеться шукати підтримки іншими нездоровими способами.

Схожі статті

В мене є духовна мрія для тебе

Підлітки мають знати, чого ви від них очікуєте. Коли вони цього не розуміють, то будуть відчувати, що постійно вас засмучують. Духовні очікування означають, що ви цінуєте їхнє серце, віру і переконання більше, ніж успіхи, оцінки чи те, як вони виглядають. Підлітки повинні знати це – ці знання знімають тиск і допомагають їм цінувати правильні речі.

Спробуйте за обідом чи вечерею розібрати кілька уривків з Біблії, які допоможуть вам встановлювати духовні стандарти у вашому домі. Зробіть це весело, невимушено, не бійтесь це робити.

Мені теж потрібна твоя допомога

Біблія знову і знову вчить нас того, що кращий шлях навчити когось – показати приклад. Нам важливо дивитися на те, як ми живемо, який приклад даємо іншим. Ніколи не здавайтесь! Так ви зможете допомогти собі і тим, хто вас слухає.

Покажіть приклад скромності вашому підлітку. Дозвольте йому допомагати вам у вашому духовному житті. Дозвольте побачити, як хтось допомагає вам. Розкажіть вашому підлітку на цьому тижні про одну річ, над якою ви працюєте у стосунках з Богом, як це вам допомагає. 

memo.im

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button