Світ

У Пакистані молоду християнку засудили до страти за дописи у соціальній мережі

У Пакистані 26-річну християнку Аніку Атік засудили до смертної кари за «богохульство». Це вже другий випадок за минулий тиждень у Пакистані, коли була призначена найвища міра покарання за порушення закону про «богохульство».

Джерело: invictory.org

Молода жінка з Равалпінді, очевидно, використовувала певні програми, щоб ділитися фотографіями мусульманських релігійних діячів у соціальних мережах. Її «здав» друг. За деякими чутками, він помстився їй після того, як вона відмовила йому у романтичних стосунках.

Суд Равалпінді у Пенджабі засудив 26-річну Аніку Атік до страти після того, як її визнали винною у «богохульстві». Обвинувачену засудили до 24 років позбавлення волі та штрафу в розмірі 200 000 рупій (близько 1135 доларів США). Це вже другий випадок з початку 2022 року, коли Пакистан запровадив смертну кару за «богохульство».

Аніку Атік заарештували в травні 2020 року за розміщення в WhatsApp «богохульного матеріалу» (ескізу мусульманського релігійного діяча). Її друг Хаснат Фарук порадив їй видалити фотографії, натомість вона, очевидно, використовувала додаток, щоб надіслати йому ті самі зображення. Потім він подав скаргу до відділу кіберзлочинності Федерального бюро розслідувань Пакистану (FIA).

Деякі джерела стверджують, що молодий чоловік виявив певний інтерес до молодої жінки, але отримав відмову, і тому він використав фотографії як привід помститися їй. 13 травня 2021 року підрозділ FIA з питань кіберзлочинності подав у Равалпінді позов проти жінки, звинувачуючи її в «богохульстві» та порушенні Закону про боротьбу з кіберзлочинністю за звинуваченням Хасната Фарука.

Адвокат Аніки Атік, Раджа Імран Халіл, повідомив «Голосу Америки», що його клієнтка намалювала кілька зображень релігійного змісту та опублікував їх у WhatsApp.

Коли справу передали до суду, в якості доказу привели 36-сторінковий чат із «образливим» матеріалом. Під час слідства у жінки вилучили ноутбук, флешку, карту пам’яті та мобільний телефон. Стверджується, що вони містили «образливі» матеріали. Через онлайн-гру PUBG дівчина надіслала конфіденційні релігійні матеріали прокурору Хаснату Фаруку. Фарук назвав себе «релігійною людиною, якій не подобаються “провокації” молодої жінки». Нібито з цієї причини він почав збирати докази, які передав у поліцію під час подачі заяви.

Обвинувачена також нібито опублікувала «делікатний і образливий» матеріал на YouTube.

У своїй ухвалі суд зазначив, що під час судового розгляду обвинувачена не надала жодних доказів на свій захист; з цієї причини її засудили до страти через повішення, плюс 24 роки ув’язнення та штраф. Правозахисники та інші критики зазначають, що в Пакистані закон про богохульство часто використовується для вирішення особистих суперечок або нападів на суперників, меншини (включаючи християн) і навіть співвітчизників-мусульман, оскільки судові процеси часто закінчуються вироками.

Випадок Асії Бібі, матері-християнки, яка вже багато років перебуває в камері смертників, є хорошим прикладом. Справа викликала великий резонанс у Пакистані та за кордоном, але завдяки втручанню правозахисних організацій, урядів і навіть самого Папи Франциска її врешті виправдали та звільнили.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button