Новини культуриХристиянські новини

Тепер премію «Оскар» будуть давати за симпатію до ЛГБТ

Американська кіноакадемія мистецтв ввела кілька нових критеріїв, за якими відтепер буде відбуватися відбір в номінацію на кращий фільм. Не менше 30% акторського складу фільму мають бути представлені жінками, етнічними представниками, членами ЛГБТ-спільноти або людьми з інвалідністю.
Повідомляє «Всі разом!» з посиланням на www.oscars.org.
У зверненні кіноакадемії зазначено, що фільми повинні відповідати принаймні двом з чотирьох критеріїв:

  1. Головний герой або персонаж другого плану повинен представляти одну з етнічних груп, серед яких – афроамериканці, азіати, латиноамериканці та інші.
  2. Не менше 30% акторського складу фільму мають бути представлені жінками, етнічними представниками, членами ЛГБТ-спільноти або людьми з інвалідністю.
  3. Аналогічні критерії стосуються стажистів, дистриб’юторів або керівників рекламних кампаній.
  4. Сюжет фільму має стосуватися проблем щодо раси, гендеру та людей з інвалідністю.

Нові правила наберуть чинність, яке розпочнеться з вручення кінопремії у 2024 році. Водночас у 2022 і 2023 роках фільми мають негласно відповідати вищезгаданим критеріям.

Кабінет експертів зібрав ексклюзивні коментарі від профільних спеціалістів щодо цих нових правил.
Денис Кондюк, декан факультету Української Євангельської Теологічної Семінарії:

«Оскар» вже досить давно, як і багато інших кінопремій та фестивалів, просуває певні цінності і акценти. В останні роки навіть були непогано представлені теми, які вони намагаються закріпити зараз через жорсткіші вимоги. Наприклад, торішні переможці «Зелена книга», «Богемська рапсодія», «Рома», «Чорна пантера», «Чорний куклукскланівець», «Людина павук: Навколо всесвіту» – всі підіймають «потрібні» теми. Але зараз, це рішення спровокує штучні персонажі і сюжетні лінії для того, щоб  провести кінострічку в конкурсну програму. На тлі стрімкого росту впливу стрімінгових платформ, квотування свідчить швидше про кризу «ідентичності» самої премії, і намагання залишатись актуальною через посилення політичного виміру».

Олександра Ходаковська, аналітик Кабінету експертів:

«Голлівуд завжди був ідеологічно заангажованим явищем від моменту заснування, а в їхніх стрічках завжди були наявні певні «квоти» від лобістських груп, як, наприклад тютюнових кампаній і, так далі. Наразі, через голлівудські фільми просувається порядок денний щодо марихуани, адже легальні в США дистриб’ютори домовляються про «маркетингову видимість» марихуани в кадрі з кінокомпаніями, а також з передовими модними будинками та групами «опініон-мейкерів». Це відкрита інформація і подібні інструменти особливо не приховуються, тож немає чому дивуватись щодо расово-гендерних квот. Фільми мас-маркету завжди були майданчиком для подібних замовлень».

Олег Хома, історик європейської філософії, професор:

«Чесно кажучи, «Оскар» за найкращий фільм і раніше не був гарантією «найкращості». І тепер, на тлі анонсованого впровадження канонів «капреалізму». Буде цікаво поспостерігати, наскільки швидко авторитет цієї премії впаде до величин, близьких до нуля. Чи розрахунок на те, що у 2024 «новий дивний світ» настане і по цей бік екрану?

Принаймні, є привід згадати старі добрі постулати соціалістичного реалізму соціалістичного. І Жданов такий молодий, і його виступ 1934 року — ніби не історія, а просто стрім з вечірки кіноакадеміків: «правдивість і історична конкретність художнього зображення повинні поєднуватися із завданням ідейного перероблення і виховання трудящих людей в дусі соціалізму. Такий метод художньої літератури та літературної критики є те, що ми називаємо методом соціалістичного реалізму. Наша радянська література не боїться звинувачень в тенденційності. Так, радянська література тенденційна, бо немає і не може бути в епоху класової боротьби літератури не класової, чи не тенденційною, нібито аполітичною».
Залишається згадати, що панування соцреалізму виявлялося відносно стерпним завдяки анекдотам.  Пора згадувати старе-добре, що ще не забулося».

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button