РелігіяХристиянські новини

У Луцьку підсвітили Лютеранську кірху – вийшло неперевершено

У Луцьку фасад та боки лютеранської кірхи прикрасили новим триярусним освітленням, сучасною архітектурною підсвіткою, яка складається з економних лед-ламп. Повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на Волинські новини.
Луцьке Старе місто вечірньої пори має геть інакший вигляд, ніж удень. Пам’ятки архітектури темної пори доби дещо втрачають привабливість. Яскравим прикладом цього є лютеранська кірха, яка нагадує справжній середньовічний замок. Все це тому, що споруда освічена сучасною архітектурною підсвіткою.
Майже 170 світильників у триярусну схему (фасад та боки будівлі мають незалежні реле). Їх можна вибірково вмикати та налаштовувати кольоропередавання, формуючи таким чином нові варіанти освітлення.
Перевагою є те, що світло вмикається автоматично – за це відповідають астрономічне реле, яке відстежує схід та захід сонця, та реле-таймер. Тож фасад буде освітлюватися відповідно до положення небесного світила (орієнтовно з 18 до 6 ранку), а боки – з 18 до 1 години ночі.
Читайте також: 

«Ми почали зі Старого міста, адже тут сконцентровано унікальні пам’ятки, які, на великий жаль, звечора стають зовсім непривабливими, – розповідає радник міського голови Ігор Поліщук. – Бачимо, наскільки змінює будівлю професійна якісна підсвітка – вона має просто чудовий вигляд! До того ж старовинний шарм нікуди не зникає, а навпаки – підкреслюється. Найближчим об’єктом, який будемо підсвічувати у такий самий спосіб, стане собор Св. Петра і Павла – пам’ятка національного значення. А далі потрібно попрацювати над підсвіткою перлини нашого міста – Замку Любарта».
Ще у 1906 році була збудована лютеранська кірха в Луцьку. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Після Другої світової війни, коли німецької лютеранської громади не стало, храм почав занепадати. В радянські часи вона належала різним установам. У 90-х роках тут відновилося релігійне життя.
Фото:
https://www.volynnews.com/news/all/yaskrava-zirka-staroho-mista-u-lutsku-pamiatka-arkhitektury-otrymala-n/
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

3 Коментарів

  1. Сумно, що на християнському ресурсі появляється прихована політична реклама, ще й кого, людини Палиці-Коломойського…
    Ресурс Волинські новини, на який ви посилаєтеся, якраз працює над розкруткою цього проолігархічного кандидата.

  2. Ми висвітлили факт. Не знаємо чий це ресурс. А справа, яка зроблена заслуговує на увагу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button