Християнські новини

У Києві говорили про “шведську модель” боротьби з проституцією

25 вересня 2019 року відбувся круглий стіл на якому говорили про боротьбу з проституцією, і представили переваги “шведської моделі”
Міжнародний Центр Батьківства взяв участь в роботі круглого столу, на якому була представлена “шведська модель” з протидії сексуальній експлуатації. Головним акцентом цієї моделі є захист гідності людини та криміналізація “попиту”, тобто покарання тих, хто купує секс за гроші.
Такій підхід довів свою ефективність і беззаперечну перевагу над моделями з легалізації проституції. Країни де легалізували проституцію, отримали вибухоподібне зростання сексуального рабства і розвитку організованої злочинності з поставки “живого товару” на легалізований ринок. Так, наприклад, в Німеччині, за 20 років після легалізації проституції, офіційно зареєстрували свою діяльність у якості надавачів секс-послуг аж… 40 жінок. І навпаки, стрімко зросла кількість мегаборделів, в яких 98% жінок, що надають “секс-послуги”, є “завезеним товаром” з бідних країн. Поліція безсила що-небудь вдіяти, бо ці борделі є легальним “бізнесом”.
ВИСНОВОК: Легалізація проституції через декриміналізацію сутенерів, посередників та покупців збільшує шкоду від проституції та вигоду для експлуататорів.

СТАТИСТИКА

За результатами дослідження у Великобританії, серед осіб в проституції:
72% – зазнали насильства в дитячому віці
50% – почали до 18 років
50% – були кимось втягнуті
33% – вихованці сиротинців

Деякі тези:

Проституція — це не секс і не робота, а економічна та сексуальна експлуатація.
Проституція — це порушення прав людини.
Проституція є прямою перешкодою правам на особисту недоторканість та здоров’я
Проституція — це основна перешкода для гідної праці.
Плата за секс — це зловживання владою, експлуатація вразливості іншої людини.
Концепція “секс-роботи” сприяє сексуальній експлуатації.
В Україні доцільно розглянути можливість впровадження “шведської моделі” боротьби з проституцією.
Про це заявила голова НУО «Центр «Розвиток демократії» Елла Ламах під час пресконференції в Укрінформі на тему: “Протидія сексуальній експлуатації: представлення переваг Шведської моделі”.
“Ми б хотіли звернутися до уряду, до представників будь-якого рівня виконавчої влади, до посольств, парламенту із закликом підтримати в Україні впровадження “шведської моделі” як ефективної моделі для того, щоб протидіяти секс-індустрії, сексуальній експлуатації, протидіяти торгівлі людьми. “Шведська модель” започатковується в багатьох країнах світу, і ми винесли на обговорення сьогодні те, що Україні потрібна така модель, яка є ефективною в інших країнах світу”, – розповіла Ламах.
За її словами, концепція “шведської моделі” базується на дотриманні прав людини і недискримінації.
“Дуже багато країн, які легалізували проституцію, зараз доходять висновку, що це не було ефективним і вони будуть запроваджувати “шведську модель”, – сказала вона.
Водночас заступник посла Швеції, перший секретар посольства Луїз Морсінг розповіла, що з 1999 року у Швеції діє закон, яким заборонено купувати сексуальні послуги, однак продаж таких послуг не забороняється. Натомість, осіб, які продають своє тіло, держава не карала, а пропонувала шляхи, як полишити цей “бізнес”.
“В цей період уряд замовив декілька великих досліджень щодо підґрунтя насильства чоловіків проти жінок та сексуальної експлуатації у Швеції. І в результаті цих досліджень було виявлено чіткий зв’язок між проституцією і насильством чоловіків щодо жінок… Ґрунтуючись на результаті цих досліджень, шведський парламент і уряд вирішили, що проституцію не можна легалізувати у Швеції”, – наголосила дипломат.
За її словами, вже понад 20 років цей закон працює у Швеції, і за цей час вулична проституція знизилася більш ніж удвічі, а найголовніше, цей закон змінив думку шведів про проституцію: “Вже небагато залишилося шведів, які думають що проституція — це нормальне явище”.
Морсінг наголосила, що проституція є несумісною з прийнятими на міжнародному рівні принципами прав людини.

Більше про проституцію:

Суть так званої шведської моделі полягає в криміналізації діяльності сутенерів та клієнтів проституції з одночасним скасуванням кримінальної та адміністративної відповідальності самих осіб, які надають секс-послуги. Це кардинально зміщує фокус уваги на покупців, що уможливлює дієве скорочення попиту, який і створює підґрунтя для сексуальної експлуатації жінок, дівчат і хлопчиків з уразливих категорій населення.
Європарламент рекомендує шведську модель як концепцію боротьби із сексуальною експлуатацією, проституцією та торгівлею людьми.
Як повідомляють організатори, Парламентська асамблея Ради Європи закликає усі держави-члени Ради Європи розглядати запровадження кримінального покарання (на основі скандинавської/шведської моделі) за сексуальну експлуатацію як найефективніший інструмент запобігання торгівлі людьми та боротьби з нею.
https://www.facebook.com/serhii.tsvietkov/videos/2693566190676007/

Джерело: Укрінфо

[sc name=”futerblock” ]

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!