СвітХристиянські новини

У Франції на радіо заборонили використовувати слово «християнський»

Державне радіо Франції не прийняло ролик благодійної організації через слова «християнський». Некомерційна організація «Благодійні справи на Сході», яка з 1856 року підтримує християн, зіткнулася з відмовою радіомовної мережі «Франс Інтер» від різдвяної рекламної кампанії. Вони попросили прибрати з роликів одне слово – «християнський». На думку мовників рекламні повідомлення не повинні містити ніяких елементів, здатних образити релігійні, філософські та політичні переконання слухачів.
Про це пише bog.new.
Як повідомляє Le Figaro, щоб привернути увагу, асоціація, яка заявляє, що вичерпала всі можливості обговорення проблеми з радіостанцією, опублікувала 7 грудня прес-реліз під назвою «християн Сходу забороняють в рекламі на радіо Франції». Асоціація запевняє, що не хоче розв’язувати «полеміку», але шкодує про неможливість діалогу та відсутності розуміння, тим більше що її заклики до радіостанції залишилися без відповіді. «Благодійні справи на Сході» не розуміє, чому згадка християн Сходу і їх гуманітарної місії, яка надає допомогу людям усіх віросповідань, може образити переконання слухачів «.
Проте, в Різдво 2017, 2018, 2019 років, а також в ході великого посту 2020 року радіостанція «Франс Інтер» без проблем включала рекламу «Благодійних справ на Сході», де чітко звучало слово «християнський».
Спеціальний проєкт, організований радіостанцією «в підтримку Лівану», що виходив в ефір 30 вересня, де організація «Благодійні справи на Сході» також придбала рекламний час, викликав ворожу реакцію аудиторії. На цю реакцію і посилається прес-служба «Радіо Франції». За її словами, з того часу радіостанцію змусили відмовитися від будь-яких згадок християн в рекламних роликах. Тому радіостанція готова прийняти рекламу, але без слова «християнський».
Читайте також:

У 2015 році організація «Благодійні справи на Сході», яка намагалася прорекламувати концерт за участю священнослужителів, зіткнулася з тією ж проблемою з рекламним відділом транспортного концерну RATP. Концерн зажадав, щоб слово «християнський» було видалено з афіш для дотримання того ж принципу релігійного нейтралітету. В результаті плакати були піддані цензурі. Це викликало скандал. Організація «Благодійні справи на Сході» виграла позов в суді. Плакатам повернули їх первісний вигляд. А концерн RATP навіть запропонував організації додаткові рекламні місця.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button