Світ

У Бірмі армія напала на табір біженців поблизу Лойкау

З минулого тижня конфлікт у Бірмі знову загострився. У понеділок армія напала на табір біженців поблизу Лойкау, столиці Кайя, на сході. Військові проводили облави, під час яких загинули дві сестри 18 та 7 років та 50-літній чоловік. Архієпископ Марко Тінг Хе знову закликав до миру.

Джерело: catholicnews

У розгромленому  таборі, де виникли сутички між армією та силами народної оборони, перебувало 600 біженців з Лойкова. Були також біженці з села Мосо, де бірманські солдати на Різдво вбили 35 осіб.

У східній Бірмі тривають насильство та бомбардування. Тисячі бірманців були змушені тікати й ховатися в лісах, церквах та інших установах. Сутички між хунтою та повстанцями стають все більш частими в районах, населених переважно християнами. Останніми днями храм у Духу був зруйнований.

У Лойкаві, що має 90 тис. населення, 50 тис. змушені були втекти. Шість місцевих католицьких парафій спустошено. Багато храмів перетворені на центри для біженців. 200 осіб знайшли притулок у катедральному соборі. Переселенці відчувають голод, холод і насильство та потребують матеріальної допомоги та духовної підтримки.

Авіаудари по мирних жителях, які призводять до страждань і загибелі дітей засуджує ЮНІСЕФ. Організація закликає до пріоритетного захисту дітей. За даними католицького інформаційного агентства UCA News, понад 1400 осіб, у тому числі 50 дітей, були вбиті після державного перевороту в лютому минулого року, а понад 10 000 осіб були заарештовані, у тому числі багато священників і пасторів. Згідно зі звітом ООН, у перші дні цього року майже 200 тисяч людей були переміщені на південному заході, зруйновано 1500 будинків, храмів та інших будівель.

Читайте також:

Християни в М’янмі ховаються в джунглях, рятуючись від переслідування військових

Також звернувся із закликом до миру Митрополит Мандалая Архиєпископ Марко Тін Він, попросивши католиків по всій країні щосуботи збиратися на адорацію та відправляти Літургію в першу неділю місяця.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button