Релігія

У 2021 році в Європі відбулося понад 500 злочинів на ґрунті ненависті до християн: доповідь

Згідно з новим дослідженням, у 2021 році в Європі було скоєно понад 500 злочинів на ґрунті ненависті до християн, що значно менше майже 1000 злочинів, скоєних попереднього року.

Джерело: christianpost

Австрійська неурядова організація «Обсерваторія з питань нетерпимості та дискримінації щодо християн у Європі» минулого тижня опублікувала свій річний звіт за 2021 рік. У звіті докладно описано «випадки нетерпимості та дискримінації християн у Європі» з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року.

Дискримінації християн у Європі

У доповіді йдеться про 519 інцидентів, які у 2021 році були класифіковані як злочини на ґрунті ненависті. Найбільше злочинів на ґрунті ненависті до християн минулого року було зафіксовано у Франції − 124. На другому місці за кількістю таких інцидентів була Німеччина, де було зареєстровано 112 злочинів на ґрунті ненависті до християн, далі йдуть Італія (92), Польща (60), Великобританія (40), Іспанія (30), Австрія (15), Бельгія (10), Ірландія (7) та Швейцарія (7).

У Німеччині 112 інцидентів, перерахованих OIDAC як злочини на ґрунті ненависті до християн, перевищили 109, які уряд Німеччини включив у свою статистику, що свідчить про те, що уряд Німеччини не згідний з тим, що деякі з інцидентів, класифікованих OIDAC як такі, що підходять під відповідне визначення уряду. Національна поліція Франції зареєструвала 857 злочинів на ґрунті ненависті у 2021 році, у той час, як дані, зібрані OIDAC, виявили 701 злочин на ґрунті ненависті у Великій Британії та 156 в Австрії.

Види злочинів спрямованих проти християн

Вандалізм був найчастішим видом злочинів на ґрунті ненависті, спрямованих проти християн у 2021 році: OIDAC зареєстрував близько 300 прикладів «графіті, псування майна та осквернення», спрямованих проти християнських організацій та церков.

Вісімдесят злочинів на ґрунті ненависті до християн були пов’язані з «крадіжкою підношень, релігійних предметів, освяченого начиння та церковного обладнання». За даними OIDAC, у 2021 році було скоєно 60 антихристиянських нападів з підпалом або наміром підпалу, 14 фізичних нападів або погроз та чотири вбивства.

519 злочинів на ґрунті ненависті до християн є помітним зниженням у порівнянні з 981 інцидентом, зареєстрованим у 2020 році. Кількість злочинів на ґрунті ненависті до християн у 2021 році також дещо нижча, ніж 578, що сталися у 2019 році.

Крім злочинів на ґрунті ненависті до християн, у щорічній доповіді OIDAC за 2021 рік були наведені приклади «маргіналізації, з якою стикаються християни в Європі».

Релятивізм

«Релігійна свобода в Європі перебуває під серйозною загрозою, особливо свобода християн. І найбільша загроза виникає через релятивізм. Тепер, коли релятивізм став панівним світоглядом на Заході, він розробив свою власну жорстку, абсолютистську догму, яка, в ім’я хибної толерантності, не терпить заперечень.

Головний постулат цієї догми полягає в тому, що сексуальні меншини, ЛГБТ та гендерно-флюїдні особи є пригнобленими меншинами, чиї погляди мають бути підтверджені», – заявив у звіті Тодд Хайзінга, старший науковий співробітник з Європи Інституту релігійної свободи.

Хайзінга пояснив, що згідно з філософією релятивізму, «традиційні погляди на сексуальність і шлюб більшості релігій, включаючи християнство, відмовляють цим пригніченим групам у правах людини й, відмовляючись прийняти одностатеві шлюби, гендерну мінливість та інші сексуальні інновації як позитивні блага, порушують гідність цих пригнічених меншин: традиційна віра є не що інше, як ненависний фанатизм. Вона має бути придушена».

У доповіді також наводиться інтерв’ю з Пяйві Рясянен, фінським законодавцем, якого Хейзінга назвав прикладом жертви релятивізму Заходу. На початку цього року з Рясянен було знято кримінальні звинувачення після того, як прокурор назвав її висловлювання на захист традиційного шлюбу розпалюванням ненависті.

«26-сторінкова апеляція звинувачення відкрито нападає на основні вчення християнської віри, вважаючи їх образливими. Прокурор намагається заперечувати основне послання Біблії: вчення про закон та Євангеліє. Бог створив усіх людей за своїм образом і подобою, і всі ми маємо рівну цінність, але ми також усі грішники.

Погляди, в яких мене звинувачують, не відхиляються від так званого “класичного” християнства, як і мої погляди на шлюб не відхиляються від офіційної політики Євангелічно-лютеранської церкви Фінляндії. Дивно, що ми зайшли так далеко у Фінляндії», − сказав Рясянен.

У звіті докладно описується, як вороже ставлення до традиційних християнських вірувань поширюється не тільки на Рясянен.

«Організації, очолювані християнами, були заборонені на платформах соціальних мереж за вираження інакодумства, у той час, як образи та агресивні висловлювання на адресу християн були дозволені на тих самих платформах.

Неоднозначно сформульовані закони про розпалювання ненависті та законодавство про громадський порядок підірвали право на свободу слова, що призвело до кількох необґрунтованих арештів вуличних проповідників, переважно у Великій Британії», − йдеться у звіті.

У звіті наголошується на впровадженні «буферних зон безпечного доступу» навколо клінік з проведення абортів, покликаних перешкодити активістам руху за життя брати участь у «молитовних пильнуваннях» і ділитися з громадськістю ідеєю захисту життя.

OIDAC розкритикувала зусилля щодо обмеження свободи совісті медичних працівників, які виступають проти участі у процедурах, що порушують їхні щирі релігійні переконання, та реалізацію заходів, які, на думку правозахисної організації, обмежують батьківські права.

Зокрема, у звіті йдеться про спроби уряду звести нанівець думку батьків про те, що їхнім дітям призначають блокатори статевого дозрівання і гормони для лікування міжстатевих захворювань або пропонують зробити операції зі зміни статі, що калічать тіло.

Інших батьків не інформують, що їхні неповнолітні дочки таємно роблять аборти. У доповіді також намальована картина «невиправданого та дискримінаційного ставлення» до церков та культових споруд, які було наказано закрити на кілька місяців у зв’язку з пандемією коронавірусу.

Читайте також: 

Пяйві Рясянен: християни мають відверто говорити про свою віру

«Вороже ставлення до релігійних поглядів наочно проявляється у злочинах на ґрунті ненависті та інших відкрито дискримінаційних діях стосовно християн», − йдеться у доповіді.

У ній міститься заклик до урядів окремих європейських країн та наднаціональних організацій більш наполегливо домагатися дотримання встановлених прав людини на свободу слова, зборів, релігії та переконань.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button