СвітХристиянські новини

У 2020 році переслідування християн збільшувалось. Складений список країн, які найбільше переслідують християн

Згідно зі Світовим списком спостережень (WWL) 2021 року, щорічним звітом Open Doors, у 2020 році переслідування християн продовжувало зростати та збільшуватись, навіть попри обмеження пересування у більшій частині світу під час пандемії COVID-19. WWL склала список 50 країн, де християни зазнають найсильнішого переслідування. Повідомляє Слово про Слово з посиланням на christiantoday.com.

У рік, ознаменований глобальною пандемією, переслідування тривали безперервно, а подекуди навіть погіршувались, коли уряди експлуатували COVID-19 для введення жорсткіших обмежень та посилення переслідувань церков та віруючих.

У звіті зазначається, що понад 340 мільйонів християн у всьому світі зазнають сильного переслідування та дискримінації за свою віру. З них 309 мільйонів живуть у 50 країнах, які за списком є країнами, де християни зазнають найгіршого переслідування.

Замість того, щоб уповільнити темпи переслідування, пандемія, як видається, посилила її, коли загальна кількість вбитих християн за свою віру зросла з 2983 зареєстрованих випадків у 2019 році до 4761 минулого року – тобто на 60 відсотків кількість збільшилась. Переважна більшість вбивств (91 %) були в Африці, 8 % мали місце в Азії.

Пандемія також породила нову форму дискримінації – через віру християнам навмисне не надавали допомогу, якщо вони захворіли на COVID-19. Це відбувається в Індії, де 80 відсотків із понад 100 000 християн, які отримували продовольчу допомогу від партнерів Open Doors, повідомили, що їм відмовили у пунктах розподілу.

Подібні повідомлення надходили від християн з М’янми, Непалу, В’єтнаму, Бангладеш, Пакистану, Центральної Азії, Малайзії, Північної Африки, Ємену та Судану.

Іноді дискримінація була скоєна чиновниками, але частіше – сільськими головами та комітетами, де деякі християни повідомляли, що їм відмовили або розірвали пайок на харчування.

У Кадуні, Нігерія, сім’ї з кількох сіл заявили, що отримали приблизно шосту частину пайки, призначеної для мусульманських сімей.

Зростання авторитаризму та націоналізму стало ознакою пандемії в деяких країнах, таких як Індія, Туреччина та Китай.

Зокрема у Китаї уряд використав пандемію як привід для посилення нагляду та просування «китаїфікації» Церкви.

Є повідомлення, що в деяких округах провінцій Хенань та Цзянсі відстежується віртуальна церковна служба, а системи розпізнавання обличчя встановлені у всіх затверджених державою церквах.

По всьому Китаю надходять повідомлення про посилення втручання держави, що включає участь Комуністичної партії Китаю (КПК) у відборі церковних лідерів та «виправлення» біблійних історій в офіційних виданнях.

Деякі церкви були змушені зняти свої хрести та інші християнські зображення та замінити їх зображеннями президента Сі Цзіньпіна та національними прапорами.

Подекуди пасторам закликали переосмислювати Біблію через приціл комуністичних цінностей.

У звіті також звинувачується Китай в експорті своїх систем безпеки в інші країни, такі як М’янма, Лаос, Іран, Саудівська Аравія та Венесуела через такі компанії, як Huawei.

В Африці на південь від Сахари Open Doors підрахували, що насильство над християнами збільшилось на 30 відсотків, в основному через бойові групи ісламістів, які вважають пандемію покаранням Аллаха за «невірних» і оголосили проти них джихад.

У Нігерії було зафіксовано 3800 смертей християн, в основному від радикалізованих пастухів фулані та терористичних угруповань «Боко Харам» та його відгалуження провінції Західна Африка «Ісламська держава».

Вони скористалися перекриттями та ослабленими урядами під час пандемії, щоб закріпити міцніші позиції.

Open Doors заявили, що озброєні пастухи фулані здійснюють стратегію «випаленої землі», грабуючи або окупуючи сотні переважно християнських сіл та знищуючи їхні врожаї.

Попри зростання кількості переслідувань у багатьох частинах світу, Північна Корея 20-й рік поспіль посідає перше місце у списку.

Читайте також:

Вважається, що з приблизно 400 000 християн у відлюдницькій комуністичній країні від 50 до 70 000 з них перебувають у тюрмах і таборах.

Християни змушені сповідувати свою віру в повній таємниці та перебувають під постійною загрозою страти ув’язненими разом з усією своєю сім’єю, якщо їхня віра стане відомою.

У таборах вони стикаються з жахливими умовами та тортурами. Мало хто із тих, хто потрапив до в’язниці, виходять на свободу.

Генрієтта Бліт, генеральний директор Open Doors UK та Ірландії, зазначила:

«Це був важкий рік для мільярдів людей. Однак для багатьох із 340 мільйонів християн у всьому світі, які стикаються з переслідуваннями та дискримінацією, ситуація ще гірша.

Моє серце розбивається, коли я чую про віруючих в Індії та В’єтнамі, яким відмовляють у продовольчій допомозі та кажуть «хай ваш Бог вас нагодує, – зазначила Бліт.

Вона продовжила:

«Однак я не впадаю у відчай. Я особисто бачила силу і відвагу християн у всьому світі, які мають справу з цим переслідуванням. В Open Doors ми працюємо, щоб підтримувати, заохочувати та захищати цих чудових чоловіків, жінок та дітей, які, незважаючи ні на що, твердо тримаються своєї віри».

Девід Ландрум, керівник адвокатської діяльності в Open Doors у Великобританії та Ірландії, сказав:

«Дедалі сильніше переслідування християн у всьому світі повинно турбувати всіх нас. Свобода віросповідання лежить в основі багатьох інших прав людини та громадянських свобод. Уряди, що гноблять, знають це і використовують кризу пандемії, щоб ще більше впливати на християн. Ми не можемо мовчати. ​​Ми морально зобов’язані виступити за тих, хто не може висловитись за себе».

Світовий список спостережень (WWL) 2021 року:

 1. Північна Корея
 2. Афганістан
 3. Сомалі
 4. Лівія
 5. Пакистан
 6. Еритрея
 7. Ємен
 8. Іран
 9. Нігерія
 10. Індія
 11. Ірак
 12. Сирія
 13. Судан
 14. Саудівська Аравія
 15. Мальдіви
 16. Єгипет
 17. Китай
 18. М’янма
 19. В’єтнам
 20. Мавританія
 21. Узбекистан
 22. Лаос
 23. Туркменістан
 24. Алжир
 25. Туреччина
 26. Туніс
 27. Марокко
 28. Малі
 29. Катар
 30. Колумбія
 31. Бангладеш
 32. Буркіна-Фасо
 33. Таджикистан
 34. Непал
 35. Центральноафриканська Республіка
 36. Ефіопія
 37. Мексика
 38. Йорданія
 39. Бруней
 40. Конго ДР (ДРК)
 41. Казахстан
 42. Камерун
 43. Бутан
 44. Оман
 45. Мозамбік
 46. ​​Малайзія
 47. Індонезія
 48. Кувейт
 49. Кенія
 50. Коморські острови
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!