Варто замислитись

Турботливі батьки: дар на довгу пам’ять

Здавалося б, очевидно, що дбайливі батьки – благословенний дар для дітей. Але все ж навколо стільки прикладів недбалого виховання. І ось, канадські вчені експериментальним шляхом продемонстрували, чим може бути корисна батьківська турбота.

Дослідники взяли 32 самки щурів і розділили їх на дві групи. В одну групу включили природжених матерів, які багато уваги приділяли турботі про дитинчат. У другу – самок, які недбало ставилися до своїх дитинчат і їхніх потреб. Пізніше були протестовані пам’ять і розумові здібності старших щурят. Їх помістили в наповнену водою ємність-лабіринт, де вони повинні були відшукати підтоплену платформу. На перший день випробувань всі щури впоралися приблизно однаково. Але на другий – і далі, до кінця їхнього життя – ті щури-діти дбайливих матусь показували набагато кращі результати.

Дослідження показали, що у щурів, вирощених в турботі, в тій частині мозку, яка називається гіпокампом, були додаткові зв’язки, а нейромедіатори, необхідні для навчання, мали велику кількість рецепторів. Ці особливості мозку формуються в перші дні після народження. Виходить, що турботлива мати провокує більш активний розвиток мозку, даючи дитині перевагу на все життя. За словами дослідників, оскільки людина розвивається за аналогічною схемою, турботливі матері у людей дарують своїм дітям подарунок на все життя.

Діти – велика Божа ласка і знак довіри, виявленої нам Господом. Наука відкрила нам ще один спосіб, яким батьки можуть назавжди благословити своїх дітей.

Читайте також:

Послання до Тита 2: 4

«… щоб навчали жінок молодих любити своїх чоловіків, любити дітей …»

Джерело:  День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button