війна

Через пережитий внаслідок війни стрес, українці «постарішали» на 10-15 років

Через пережитий внаслідок війни стрес, українці «постарішали» на 10-15 років. Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив в інтерв’ю «Українській правді», що захворювання, якими зазвичай хворіли люди, наприклад, у 60 років, тепер будуть виявлятися у віці 45-50 років, зокрема через психологічні зміни в нашому організмі.

Джерело: pravda

За словами Ляшка, сьогодні більшість смертей в Україні відбувається через серцево-судинні захворювання. На другому місці – онкозахворювання, адже люди не мають можливості пройти раннє обстеження.

«Люди під час війни не звертаються для профілактичного огляду, а терплять до останнього, бояться навантажити систему, та й система орієнтована на інші пріоритети.

Це призведе до того, що хвороби виявлятимуть на більш пізніх стадіях. А це означає довготриваліше та дороговартісніше лікування, і не завжди ефективне», – підкреслює міністр.

Також він закликав тих українців, які перебувають у безпечних регіонах і мають проблеми зі здоров’ям, або вже давно не відвідували сімейного лікаря, спробувати записатися до нього на прийом та проконсультуватися.

«Українці повинні жити довго і бути здоровими», – наголосив Віктор Ляшко.

Читайте також:

Українські пацієнти після евакуації можуть бути направлені на лікування до клінік країн-членів ЄС

Як повідомлялося раніше, у МОЗ заявили, що через війну близько 15 мільйонів українців потребуватимуть психологічної підтримки.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button