Новини археологіїХристиянські новини

Тривимірне сканування показує форму човна, що відповідає «біблійному» опису Ноєвого ковчега

Археологи виявили форму, схожу на човен, що відповідає біблійному опису Ноєвого ковчега. Вони використовували наземний радар для дослідження скелястої поверхні сходу Туреччини, що за деякими припущеннями було місцем розташування ковчегу.

Джерело: christianpost.com

Археологи проєкту під назвою «Ноєвий ковчег» виявили «форму човна» на горі Тендюрек. Вона відповідає «точній довжині» ковчега, наведеній у Біблії − близько 150 метрів або 300 ліктів у біблійних термінах, − повідомили The U.S. Sun у неділю.

Утворення у формі човна Дурупінар було виявлене в 1959 році капітаном турецької армії. Дослідницький інтерес до цієї ділянки зростав з 1970-х до середини 1990-х років завдяки працям американського дослідника Рона Вайата та інших. Згідно з вебсайтом проєкту, у 2014 та 2019 роках були проведені незалежні приватні геофізичні дослідження, які «показували шари та цікаві структури під землею».

«Нові дані GPR показують паралельні лінії та кутові структури на відстані 8-20 футів вниз, − вказано на сайті проєкту. − Ці паралельні лінії та прямі кути під поверхнею − це те, чого ви не очікуєте побачити у природному геологічному утворенні. Цікаво, що формація човна також була підтверджена як точна довжина ковчега, зазначена в Біблії (Буття 6: 15)».

«Цього року консорціум турецьких вчених та інших прихильників планує провести найповніше геофізичне дослідження та наукове дослідження цього сайту на сьогодні, використовуючи якомога більше сучасних наукових методів».

«Ми маємо підтримку ключових місцевих жителів, у нас є зацікавлені вчені, які мають дозвіл на роботу в цій галузі, і ми маємо контакти із засобами масової інформації для документування роботи», – пояснюється на вебсайті.

Ендрю Джонс, який керує проєктом, сказав The U.S. Sun, що дані GPR «це не те, що ви очікували б побачити, якби це місце було лише суцільною кам’яною брилою або скупченням випадкового сміття з селевого потоку».

«Але ці результати – це те, чого можна було б очікувати, якщо це штучний човен, який відповідає біблійним описам Ноєвого ковчега», – сказав він.

Однак деякі геологи кажуть, що гірська брила − це незвичайне скельне утворення.

У серпні Джонс і його команда провели чотири дні в регіоні, оглядаючи місце ковчега та зустрічаючись з професорами археології, такими як доктор Фетхі Юксель зі Стамбульського університету, які також виконують роботи в цьому районі.

«Протягом 4 днів команда могла щодня зустрічатися та бачити різні місця, пов’язані з дослідницьким проєктом “Ноєвого ковчега”, зустрічатися з ключовими археологами, які виконують іншу роботу в регіоні, – заявив Джонс в оновленому повідомленні минулого місяця. − Після надходження фінансування ми можемо розпочати дослідження на місцях з професорами та їх асистентами з 3-х турецьких університетів!».

Читайте також:

Він заявив, що розкопки на місці не почнуться, поки «геофізичні та геологічні дослідження не будуть завершені».

«Робота цього літа є необхідним і найважливішим кроком для досягнення нашої мети», − написав він.

Джонс сказав, що метою «завжди було виявити якомога більше доказів Ноєвого ковчега і представити їх світові».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button