Новини археологіїХристиянські новини

В Ізраїлі відкопали золоту монету з зображенням розп’яття Ісуса Христа

Ізраїльські археологи, які працюють в Управлінні старожитностей Ізраїлю (IAA), виявили золоту монету візантійського періоду із зображенням Розп’яття Ісуса.

Джерело: christianheadlines.com

За даними CBN News, монета була одним з кількох артефактів, знайдених під час розкопок у місті Рамат Ха-Шарон, місті поблизу Тель-Авіва.

Вважається, що ця рідкісна золота монета була викарбувана візантійським імператором Іраклієм у 638 або 639 роках нашої ери. На одній стороні медалі зображений Іраклій, на іншій – Розп’яття.

На монеті також є напис, імовірно, це ім’я власника. Напис був зроблений грецькою і, можливо, арабською мовами.

Доктор Йоав Арбель, директор розкопок, стверджував, що знахідки дають додаткове уявлення про те, яким було життя у візантійський період близько 1500 років тому.

«Розкопки виявили свідчення сільськогосподарської промислової діяльності на цьому місці протягом візантійського періоду близько 1500 років тому», – пояснив доктор Арбель.

Поряд з монетою археологи також виявили «великий винний прес, вимощений мозаїкою, а також оштукатурені інсталяції та фундаменти великої споруди, яка, можливо, використовувалася як склад чи навіть садиба».

Схожі статті

«Усередині будівель та інсталяцій ми виявили багато фрагментів банок для зберігання та каструль для готування, які, очевидно, використовували робітники, які працювали на полях тут. Ми також знайшли кам’яні ступки та жорна, які використовувались для подрібнення пшениці та ячменю та, ймовірно, для подрібнення трав та лікарських рослин, – сказав доктор Арбель. – Більшість кам’яних знарядь виготовлено з базальту з Голанських висот та Галілеї».

Під час розкопок також було виявлено бронзовий ланцюжок для люстри. Люстри, які тримали скляні підставки для світильників, зазвичай використовувалися в церквах за часів Візантії.

Читайте також:

Далі вчені виявили майстерню з виготовлення скла та склад, де були виявлені чотири великі банки. Вважалося, що банки використовувалися для зберігання зерна.

«У цей період люди не тільки працювали на цьому об’єкті, а й мешкали у ньому, тому що ми виявили залишки будинків та двох великих печей для випікання», – сказав Арбель.

На цьому місці також були дані про завоювання мусульман, що відбулося у сьомому столітті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!