Притчі

Три кедрини – притча

Колись у прекрасних Ліванських гаях виросло три кедри. Кедри ростуть дуже повільно, і ці три дерева провели цілі століття в роздумах про життя і смерть. Вони бачили, як на землю Лівану прибули посланці царя Соломона і як потім, у битвах з ассирійцями, ця земля омилася кров’ю. При них винайшли алфавіт; вони дивувалися, дивлячись, як мимо проходять каравани, навантажені різнобарвними тканинами.
Одного разу кедри вирішили поговоритипро майбутнє.
– Після всього, що мені довелося побачити, – промовив перший, – я хотів би статитроном, на якому сидів би наймогутніший цар на землі.
– А я хочу бути частиною чогось такого, що назавжди перетворить Зло у Добро, –сказав другий.
– А я – мовив третій, – бажав би, щоб люди, дивлячись на мене, завжди згадували про Бога.
Пройшли роки, і ось нарешті у лісі з’явилися лісоруби. Вони зрубали кедри і розпиляли їх.
У кожного кедра була своя заповітна мрія, але реальність ніколи не питає, про що ми мріємо. Перший кедр став хлівом, а те, що залишилося, пішло на ясла для овець. З другого кедра зробили рубаний селянський стіл, який пізніше продали про-давцю меблів. Колод від третього кедра продати не вдалося. Їх розпиляли на дошки і залишили у великому місті.
Гірко нарікали три кедри: «Наша деревина була така добра і якісна! Але ніхто не знайшов їй гідного застосування».
Час ішов, і ось одного разу, вночі, коли яскраво світили зорі, якась пара людей не могла знайти собі притулку, тож вирішили заночувати у хліві, який збудували з першого кедра. Жінка була вагітною, тієї ночі вона народила сина і поклала до ясел, на м’яке сіно. І ось у ту ж мить перший кедр зрозумів, що його мрія збулася: він послужив притулком найвеличнішому з Царів Землі – Ісусу Христу.
Через якийсь час в одному скромному селянському домі люди сіли за стіл, який був зроблений з другого кедра. Перш, ніж вони взялися за їжу, один із них промовив декілька слів над хлібом і вином, які стояли на столі. І тут другий кедр зрозумів, що послужив опорою не лише для чаші і вина, але і посприяв відновленню стосунків між людиною і Богом.

Більше про виконання мрій:

Наступного дня з двох дощок третього кедра змайстрували хрест. Через кілька годин привели поранену людину і прибили її до хреста цвяхами. Третій кедр ужахнувся від своєї долі і взявся її проклинати. Але через три дні зрозумів, що Той, хто висів на хресті, став Світлом для Світу. Хрест, збитий з древа цього кедра, перетворився з інструменту смерті на символ перемоги і тріумфу над смертю.
Так збулися мрії трьох дерев. Мрії збуваються зовсім інакше, ніж ми собі уявляємо.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button