Християнські новини

Торгова війна між Китаєм і США може привести до подорожчання Біблій

Найбільші видавці Біблій в США б’ють на сполох: нові американські мита на імпорт китайських товарів значно підвищать вартість, а, отже, і доступність Біблій. Нові тарифи на видавництво Біблій вже називають «біблійним податком».
Нові мита щодо товарів китайського виробництва на 300 мільярдів доларів, запропоновані Дональдом Трампом, вплинуть на вартість книг та інших друкованих матеріалів. Це включає в себе і Біблії, переважна кількість яких друкується в Китаї.
«Ми вважаємо, що адміністрація не знала про потенційний негативний вплив пропонованих тарифів на видавничу індустрію в цілому і що представники Білого Дому не мали наміру вводити “біблійний податок” для споживачів і релігійних організацій», – заявив Марк Шенвальд, президент видавництва HCCP (Harper Collins Christian Print).
«Однак, якщо друковані видання, включаючи Біблії, що не будуть видалені з четвертого списку товарів з Китаю, на які будуть поширюватися мита, і ці тарифи вступлять в силу, то видавці будуть змушені скоротити інвестиції в свій бізнес, а споживачі і релігійні організації зіткнуться з підвищенням цін. В результаті у церков, шкіл, місій і некомерційних організацій буде менше ресурсів, щоб запропонувати Святе Письмо кожному».
На минулому тижні представники провідного християнського видавництва виступили в Комісії з міжнародної торгівлі США у Вашингтоні, округ Колумбія, з метою отримати пільги для видавничого бізнесу. Китай є найбільшим у світі видавцем Біблій – починаючи з 1988 року силами виробництва цієї країни було надруковано близько 200 000 000 екземплярів. За словами Марка Шенвальда, більшість друкарень за межами Китаю не володіють широким спектром можливостей для виробництва таких тиражів Святого Письма з таким же рівнем собівартості, який пропонує китайське виробництво.

Більше про видавництво Біблій:

Це пов’язано із спеціальними вимогами до друку для такого складного видання, як Біблія: наприклад, тонкий папір, який не можна використовувати на звичайному друкованому виробництві, шкіряна обкладинка, зшита палітурка, кольорові сторінки і спеціальні вкладиші, такі як карти. У найближчій перспективі це може означати як подорожчання Біблій, так і скорочення їх обсягу на внутрішньому книжковому ринку США. Крім того, це також може мати негативний вплив на християнські видавництва в цілому, а також на роботу ряду місій, які займаються розповсюдженням Біблій. За матеріалами Charisma News

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Читайте нас в Телеграм

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!