Блог Себастьяна Тегзи

Таланту недостатньо, або хто може бути служителем

Людина може бути талановитим музикантом, чудовим оратором, яскравим лідером і душею компанії, але вона не може бути справжнім служителем, якщо в неї немає банальної покори. Якщо вона не може спокійно залишатись в тіні, не бажає терпеливо виконувати рутинну роботу, не готова з радістю мити церковні туалети і з довір’ям бути слухняною старшим, така людина не є церковною людиною. Її інтереси будуть для неї завжди важливішими за інтереси громади. Така людина не може бути служителем.
Служителем людина стає тоді, коли бажання померти для себе стає більшим ніж бажання реалізувати себе. Так, це ризик, адже страшно, що тебе можуть використати і зробити з тебе дурня. Але це якраз і є справжній шлях духовного зростання. Добрий і вірний слуга це той, який був вірний у малому, і тільки таких Бог ставить над великим. (пор. Мт.25:21) Якщо людина в малому перебирає, виявляє незадоволення, виставляє умови, то як їй можна довірити велике?

Людина може стати чудовим бізнесменом, суспільним діячем, видатним митцем, громадським активістом, але вона не може бути служителем у церкві, якщо не зречеться свого “Я”. Не достатньо бути класним, щоб бути служителем, потрібно бути покірним. В церкві діють зовсім інші принципи.
“Тоді [Ісус], сівши, прикликав дванадцятьох та й каже до них: “Коли хто хоче бути першим, нехай буде з усіх останнім і усім слугою”. (Мр.9:35)
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button