СвітХристиянські новини

Християни в США продовжують займатися студентським служінням під час пандемії

Представники найбільших християнських студентських служінь з Техасу, Вісконсину і штату Колорадо поділилися досвідом, як вони підтримують студентів і продовжують євангелізації під час пандемії.
Повідомляє invictory.com з посиланням на The Christian Post.
За словами президента християнського братства в США Брайана Лі, повсякденне життя та діяльність їх служіння різко змінилися під час пандемії. Офіс Beta Upsilon Chi знаходиться в Техасі. У них ще 39 представництв в 17 штатах по всій країні.
Лі визнав, що їм було незвично працювати в цифровому форматі, але, на його подив, число членів братства збільшилася. Обмеження COVID-19, за його словами, надали можливість служінням подумати, як і що можна змінити.

«Ми впроваджуємо нові технології, проте сподіваємося, що одного разу знову зберемося разом. Я дійсно думаю, що пандемія змінила наше уявлення про служіння та змусила нас задуматися, що ми будемо робити далі, – підсумував він. – Як би складно нам не було, служінням сьогодні необхідно шукати творчі шляхи для євангелізації студентам. Зараз це важливо, як ніколи».

На думку глави всесвітньої християнської організації The Navigators Ноа Хааса, Бог працює через пандемію, змушуючи служителів коледжів виходити зі своїх зон комфорту.
Їх організація діє в 160 університетських кампусах по всій країні та щорічно євангелізує приблизно 40 000 студентам. З’ясувати, як діяти в умовах пандемії, було непростим завданням, зазначив Хаас, враховуючи, що велика частина служіння покладається на особисте спілкування.

«Ми завжди говорили, що хочемо розвиватися в цифровому форматі та в соціальних мережах, і пандемія частково спонукала нас до цього, – сказав він. – Ми багато дізналися про те, як використовувати засоби масової інформації для подальшого служіння».

The Navigators стали проводити «мікрозаходи» в кампусах, такі як акварельні сесії на відкритому повітрі, соціально дистанційований фрісбі-гольф і пікніки.

«Ми цінуємо людське здоров’я: душевне, духовне і фізичне. Тому ми намагаємося створити умови для спілкування, не порушуючи протоколів безпеки Центру по контролю та профілактиці захворювань США», – доповнив він.

Міжконфесійне євангельське служіння InterVarsity об’єднує понад 30 000 студентів в 700 містах США і півмільйона студентів по всьому світу. За словами віцепрезидента Джеймса Чонга, мета служіння – допомогти студентам побудувати стосунки з Богом і один з одним.

«Історично кампуси були місцем, де люди могли спілкуватися між собою та з Богом. І те і інше допомагає підтримувати духовний і фізичний імунітет, – пояснив він. – Але зараз це дуже важко, практично неможливо».

Попри пандемію, як пояснив Чонг, служінню вдалося підтримувати зв’язок між студентами за допомогою онлайн-платформ, таких як ZOOM, Facebook, Instagram тощо.

«У нас з’явилася можливість зв’язуватися зі студентами в кампусах, де ми ніколи раніше не були», – сказав Джеймс Чонг.

Місія InterVarsity – будувати відносини – залишилася колишньою, як сказав Чонг, навіть якщо контекст сильно змінився.
Ще в березні InterVarsity розробила і запустила «трифазний спосіб переходу до інновацій». Перший крок – проводити все служіння онлайн. Цей процес, за словами керівництва, зайняв близько трьох місяців. Друга стадія, на якій вони зараз знаходяться – розробка нових методів спілкування для вітання першокурсників і цифрових форматів для підтримки нинішніх членів InterVarsity.

Третій етап, за його словами, настане тоді, коли всі обмеження будуть повністю зняті й студенти знову зможуть повноцінно брати участь в житті суспільства. Чонг, який бере участь в служінні InterVarsity 25 років, сказав, що вперше найближче майбутнє університетського служіння невизначено.

«Ми поки не знаємо, що нас чекає в майбутньому, але я думаю, що ми будемо просувати діяльність в Інтернеті та заохочувати людей брати участь в онлайн-заходах», – підсумував він.

Християни в США продовжують займатися студентським служінням під час пандемії
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button