Релігійні свята

Свято Шавуот: юдеї відзначають подію, коли Господь дав Свій Закон Мойсею

З 4 по 6 червня євреї відзначають одне з трьох головних юдейських храмових свят – Шавуот. В ці дні євреї приділяють особливу увагу вивченню Тори, Божого Закону.

Джерело: risu.ua

Свято Шавуот відзначається 6 числа єврейського місяця Сиван. У 2022 році євреї святкують його 4-6 червня.

Слово Шавуот означає «7 тижнів». Саме в ці дні юдеї згадують подію, коли через 7 тижнів Господь явився Мойсею на горі Синай і дарував вчення, Тору.

Головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман повідомив, що під час святкування Шавуота в громадах існує давній звичай вивчення Тори допізна, або й всю ніч.

До того ж юдеї підтверджують Заповіт єврейського народу з Богом. Під час богослужінь євреї читають десять заповідей і згадують про важливість вивчення Тори протягом життя, наголосив рабин.

За його словами, на свято Шавуот євреї читають книгу Рут. В цій книзі йдеться про історію жінки-моавитянки Рут, яка після смерті свого чоловіка не залишила літню свекруху Наомі й разом з нею повернулася в землю Ізраїля, де прийняла юдейську віру. Від Рут пішов цар Давид, а на її честь названо одну з книг ТаНаХу.

Юдейські вчителі бачать аналогію між добровільним прийняттям Рут юдаїзму і прийняттям Тори єврейським народом, каже Моше Реувен Асман.

Окрім того, під час відзначення Шавуоту, будинок і синагоги прикрашають зеленню і свіжими квітами. Ця зелень нагадує про давню практику принесення перших плодів на благословення до Єрусалимського Храму. Вона також символізує надії на щедрий урожай.

Також юдеї під час цих днів йдуть в паломництво до Єрусалима.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button