Світ

Новини Близького Сходу. Християнство в Афганістані

За даними дослідницького центру PRS у 2010 році в Афганістані проживало 30 тис. християн, які складали менш як 0,1% населення цієї країни. Енциклопедія «Релігії світу» оцінює чисельність християн у 2010 році в 32,6 тис. віруючих (0,1% населення). Більшість афганських християн − іноземці.

Найбільшим напрямком християнства в Афганістані є протестантизм. У 2000 році в Афганістані діяло 245 християнських громад.

За Конституцією 2004 року Афганістан був проголошений ісламською республікою. Це означає, що урядові держслужбовці, фаворити народних груп, віруючі функціонери і звичайні жителі повинні агресивно ставитися до прихильників будь-яких інших релігій. Кожен вираз всякої віри, окрім ісламу, елементарно не допускається. Офіційно в даній мусульманській державі немає християн, не рахуючи інтернаціональних військових, дипломатів і співробітників неурядових організацій.

Читайте також:

Усі афганські християни вважаються наверненими з ісламу. Вони зобов’язані ретельно ховатися через острах переслідування і не можуть не закрито існувати власною вірою. Афганські християни є працевлаштованими доти, доки вони вважаються мусульманами. У разі, якщо з’ясовується, що вони хоча б  цікавляться християнством (наприклад, через Інтернет), миттєво вживаються заходи для їх повторного навернення до мусульманства, поки вони не почнуть виконувати власні культові обіцянки в повному обсязі. На практиці − це тортури. Навернені в християнство числяться недоумкуватими, в наслідок цього громадяни, особливо міські жителі, можуть опинитися в психіатричній клініці. Все частіше ймовірним фіналом для викритих і спійманих християн є вбивство. Ні конструктивні ісламські групи, ні сім’ї новонавернених не показують пощади в цьому випадку.

Джерело: Novosti-Blizhnego-Vostoka

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button