Домашня » Блог Сергія Головіна » Створена з ребра – створення жінки

Створена з ребра – створення жінки

5
Поширень
Pinterest WhatsApp

У який спосіб була створена жінка? У чому відмінність між створенням чоловіка і жінки?  У біблійному описі створення людини спочатку простежується цілий ряд істотних відмінностей:

1) Жодна інша істота у всесвіті не була створена за образом і подобою Божою;
2) Тільки створенню людини передувала особлива Божа рада;
3) Безпосередня Божа участь в створенні індивідуального тіла;
4) Безпосередня Божа участь у створенні першої живої душі.

Згодом же додається ще одна:

5) Утворення другої людини з першої. У той час як всі інші одухотворені істоти були створені «за родом їх», всі люди буквально, починаючи з другої особи, походять від однієї першої людини: «І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама» (Буття 2:22).

Аврелію Августину приписують такий коментар на цей вірш: «Жінка походить з ребра чоловіка.  Не з ноги, щоб бути приниженою. Не з голови, щоб перевершувати. А з боку, щоб бути пліч-о-пліч з ним. З-під руки, щоб бути захищеною. І з боку серця, щоб бути коханою». Що не кажи, вмів блаженний красиво висловлюватися!

Більшість тлумачів схиляються до буквального розуміння цього тексту – саме «з ребра». Адже сказано, що «І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце»(Буття 2:21). Медики стверджують, що якщо окістя не зачеплене, ребро здатне до регенерації (відновленню). Вони ж кажуть і що це – перший описаний випадок хірургічного втручання із застосуванням наркозу.

Втім, пропонувалися і інші варіанти тлумачення. Навіть вжите в давньогрецькому перекладі LXX слово «плеуран» крім основного значення «ребро» може також означати бік, бік, фланг, сторінку. А оригінальне єврейське слово «цела» має ще більше значень – сторона, грань, бік, бічна кімната, ярус, дошка, брус, стулка. У Старому Завіті воно зустрічається близько сорока разів, і лише у Другій главі книги Буття перекладається, як «ребро». На цій підставі деякі інтерпретатори пропонували бачити в даному слові вказівку на одну з граней або аспектів людської сутності. Однак текст може бути навмисне двозначним і нести обидва значення одночасно.

Далі, цікаво, що при описі створення жінки використовується не дієслово «бара», що означає створення принципово нової сутності, а «бана», що означає зводити, будувати, облаштовувати, споруджувати. На відміну від нас, Мойсей не був знайомий з генетикою. Проте, це цілком слушне слововживання. Адже генетично чоловіка від жінки відрізняє наявність двох типів хромосом – X і Y, в той час як у жінки – дві однакові хромосоми X. Якби мова йшла про походження чоловіка від жінки, це був би новий акт творіння, оскільки передбачалося б створення нової генетичної інформації. Але створення відповідно до біблійного опису жінки з чоловіка вимагало лише перерозподілу («облаштування») вже наявного матеріалу – заміни хромосоми Y на другу хромосому X.

Більше про створення людей:

У будь-якому випадку, перша жінка була створена з ребра (частини, межі, сторони) першого чоловіка. Тобто вони спочатку буквально були одним цілим. «Тому, – додає автор, – Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом»(Буття 2:24).

Читайте головні новини “Слово про Слово” в соціальних мережах Facebook і Twitter

Телеграм Слово про Слово

Читайте нас в Телеграм

ПРИДБАТИ КНИГУ: ЗА ОБРАЗОМ І ПОДОБОЮ

По образу і подобіЦя книга являє собою нарис біблійної антропології в світлі християнської апологетики. Розглядаючи в світлі Святого Письма питання, пов’язані з походженням, сутністю і призначенням людини, автор критично оцінює різні підходи, виділяє сильні і слабкі з його боку, допомагає читачеві розібратися – хто ми такі, чому ми існуємо, наскільки ми в змозі виконувати своє призначення, і що ми для цього повинні робити. Книга адресована широкому колу читачів. Купити книгу
Попередня Стаття

У Нігерії вбили протестантського пастора і викрали його дружину

Наступна Стаття

Археологи знайшли докази вавилонського завоювання Єрусалиму

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *