Для життя

Що мусульманські жінки бачать в Ісусі

Ніколи не забуду, як сиділа навпроти близької подруги, яка намагалася розповісти, як живеться мусульманським жінкам. Вона підняла два пальці і сказала: «Ти не розумієш. Жінки номер два! Ми номер два!» Вона визнала, що через свою молодість і наївність я просто не розуміла деяких речей, які пережила вона. Вона відчувала мою розгубленість, тому намагалася спілкуватися більш м’яко: «Ось як тут все буде».

Наша сім’я переїхала в країну, населення якої на 99 відсотків складалося з мусульман. Я намагалася вивчити нову мову, пристосуватися до іншої культури і якось показати цим красивим жінкам, що, за Божим задумом, вони, безумовно, не були номером два. Проте я зрозуміла, що найбільша їхня потреба полягала не в тому, щоб я чи хтось інший переконував їх – їм потрібно було побачити Ісуса. Їм потрібно було по-справжньому побачити Месію, який безумовно любить їх і пропонує їм багате життя, для якого вони були створені.

Протягом наступного десятиліття, коли я йшла по життю з цими жінками, я дізналася, що вони прагнули почути чотири важливі істини.

1. Ісус бачить і шанує жінок

Коли жінки, прикриті паранджею або хіджабом, вперше чують історію про кровоточиву жінку в Євангеліях, вони часто відразу асоціюють себе з нею. Це була жінка, яка відчувала себе невидимою, нечистою і самотньою. Потім вони чують, що Ісус побачив її, простягнув до неї руку і назвав її «дочкою» (Лк. 8:43-48).

Мусульманські жінки прагнуть, щоб їх знав і любив Бог, який глибоко бачить і розуміє їх.

Хтось колись сказав мені, що в країні, де ми жили, 9 з 10 чоловіків зраджували своїм дружинам. Хоча я не можу підтвердити цю статистику, я знаю, що невірність була поширена повсюдно. Багато моїх друзів відчували себе самотніми і нелюбимими. Тому ми знайомили їх з історією Агар з книги Буття. Їхні серця пом’якшувалися, коли вони читали, що Агар, самотня, скривджена і налякана, ніколи не була по-справжньому самотньою. Бог побачив Агар. Насправді Бог послав ангела, щоб донести свої сповнені надії слова безпосередньо до цієї нужденної жінки, яка не мала чоловіка.

Мусульман вчать, що Бог трансцендентний, але багато хто ніколи не дізнається, що він також особистий і близький. Мусульманські жінки прагнуть, щоб їх знав і любив Бог, який глибоко бачить і розуміє їх. Їхні серця знаходять надію, коли вони дізнаються, що Ісус не тільки бачить жінок – Він дивиться на них з гідністю і честю.

2. Ісус пропонує жінкам хорошу частку

У деяких частинах світу мусульманським дівчатам і жінкам не пропонують тих же можливостей, що й хлопцям і чоловікам у їхніх громадах. Одна з моїх найдорожчих подруг була дипломованим інженером, але їй все одно доводилося отримувати підписаний дозвіл від чоловіка або батька на роботу в тій галузі, в якій вона отримала диплом. Вона відчувала себе знеохоченою і недооціненою.

У п’ятницю багато чоловіків нашого міста збиралися в місцевій мечеті. Жінок або не запрошували, або запрошували до маленької, окремої кімнати, якомога далі від основної громади віруючих, щоб вони не відволікали чоловіків від ритуальних молитов. В ісламі навіть «рай» для мусульманської жінки орієнтований на чоловіка; це місце, де мусульманські чоловіки можуть вічно насолоджуватися своїми численними дружинами.

На відміну від цього, стосунки Ісуса з жінками не опосередковані чоловіком чи батьком. Мусульманським жінкам пропонується прямий доступ до Господа, і Він запрошує їх до особистих стосунків з Ним. Ісус сказав розгубленій Марті, що коли її сестра Марія захотіла сидіти й слухати його вчення, Марія «обрала найкращу частку» (Луки 10:38-42). Кожній мусульманській жінці пропонується ця найкраща частка. Її не тільки запрошують до вчення Ісуса, але й пропонують спілкування з самим Ісусом.

3. Ісус дає жінкам мету і сенс

Мусульманські жінки прагнуть мети й осмисленої роботи. Їхня робота по дому цінується, але життя може бути важким для тих, хто не вийшов заміж або не може мати дітей. Вони прагнуть почути, що Бог має план і мету для їхнього життя – що вони створені для того, щоб робити добру справу.

Відносини Ісуса з жінками не опосередковуються чоловіком чи батьком.

У Божому задумі та через Христа жінки відіграють незамінну роль як у Церкві, так і у світі (Еф. 2:10). В останніх словах Ісуса, звернених до своїх учнів, Він закликає їх зробити учнями всі народи й навчити інших робити те ж саме. Це означає, що жінки-послідовниці Христа відіграють життєво важливу роль у найважливішій роботі, дорученій Божому народу. Їм доручено плідно плодитися і розмножуватися − навіть якщо вони не мають дітей.

Святий Дух дає жінкам, які слідують за Ісусом, силу бути свідками; Він наділяє їх духовними дарами для розбудови та служіння Церкві (Дії 1:8; 1 Кор. 12). Вони використовують свої дари, як духовні сестри й духовні матері, щоб ділитися Євангелієм, навчати інших і допомагати підіймати могутні натовпи послідовників Христа. Мусульманські жінки створені для важливої, змістовної роботи.

4. Ісус дає жінкам вічну надію

Згідно з традицією, Мухаммед вчив, що переважна більшість тих, хто опиниться в пеклі, будуть жінками. Але Біблія вчить, що Бог любить світ і послав свого Сина померти за всіх людей – людей будь-якої статі, віку, етнічної приналежності та культури. Хто повірить в Ісуса, той матиме життя вічне (Івана 3:16). Ісус пропонує жінкам надію, майбутнє і власну спадщину, що зберігається на небі (1 Петра 1:4).

Читайте також:

Насправді Ісус є привабливим для мусульманських жінок – часто більше, ніж для мусульманських чоловіків – тому, що Він унікально пропонує їм честь, цінність, гідність і надію. Вони були створені для того, щоб їх бачили й знали: щоб любити Його всім серцем. Вони були створені, щоб вчитися в Ісуса і пізнавати Його: любити Його всім своїм розумом. Вони були створені для осмисленої праці: любити Його всіма своїми силами.

У Христі жінки звільнені й розкуті, щоб прославляти Бога, такими, якими він їх створив. Мусульманські жінки тягнуться до Ісуса, тому що пізнання Його і звіщення про Нього є тим багатим життям, для якого вони були створені.

Автор: CYNDI LOGSDON

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
thegospelcoalition.org

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button