Світ

Світовий Баптистський Альянс закликав президентів 4 країн до переговорів щодо розв’язання ситуації в Україні

10 березня Світовий Баптистський Альянс, який об’єднує 128 країн, зробив звернення до президентів чотирьох країн – Росії, України, Франції та США – про війну в Україні.

Джерело: invictory.org з посиланням на protestant.ru

Текст звернення нижче:

Президенту Російської Федерації В. В. Путіну,

Президенту України В. А. Зеленському,

Президенту Франції Еммануелю Макрону,

Президент США Джо Байдену.

Ми звертаємося до вас від імені Всесвітнього Баптистського Альянсу – християнської спільноти зі 128 країн, що представляють 176000 церков і 51 мільйон баптистів, а також від імені Європейської Баптистської Федерації – однієї з шести частин Всесвітнього Баптистського Альянсу, яка об’єднує 61 союз церков Європи, а також від імені Російського Союзу Євангельських Християн-Баптистів – одного з найбільших угруповань серед 52 країн, що входять до Європейської Баптистської Федерації.

Виступаючи разом, як єдина сім’я баптистів, яка спирається на 400-річну спільну історію, ми шкодуємо про збройний конфлікт, який нині відбувається на території України, і закликаємо вас негайно організувати спільну зустріч для вироблення мирного та справедливого розв’язання ситуації, що загострилася в сучасному світі.

Ми підтверджуємо резолюцію Світового Баптистського Альянсу, прийняту в Монровії, Ліберія, в 1968 році: «Ми заявляємо про наше занепокоєння і засмучення тим, що народи не змогли досягти повного світу і ми є свідками прояву насильства та кровопролиття в наші дні. Ми заявляємо всьому світу про наше глибоке переконання в тому, що війна не може бути засобом розв’язання проблем, і ми вважаємо, що мир між людьми, який не ґрунтується на правді та справедливості, неспроможний».

Тому ми закликаємо вас повернути процеси, що відбуваються, убік:

 1. Найшвидшого припинення бойових дій в Україні та початку процесу, спрямованого на встановлення міцного та справедливого світу. Як сказав Ісус: «Блаженні миротворці».
 2. Дотримання домовленостей від 03 березня 2022 року, про створення «гуманітарного коридору» на території України та забезпечення безпечного пересування цивільних осіб та життєво важливих товарів, послуг та медичної допомоги для тих, хто її потребує. Як сказав Ісус: «Бо Я голодував був – і ви нагодували Мене, прагнув – і ви напоїли Мене, мандрівником Я був – і Мене прийняли ви. Був нагий – і Мене зодягли ви, слабував – і Мене ви відвідали…».
 3. Вироблення угод, що встановлюють взаємну безпеку, щоб мирне та вільне суспільство могло процвітати скрізь. Як сказав Ісус: «Люби свого ближнього твого, як самого себе».
 4. Надання допомоги та захисту мирним мешканцям (включаючи понад 2 мільйони українських біженців) та мільйонам російських громадян, які постраждали від санкцій. Як пише апостол Павло: «Любов не чинить зла ближньому».

Протягом майже 90 років Всесвітня баптистська сім’я зберігає прихильність до народу Росії, згідно з резолюцією Всесвітнього Баптистського Альянсу, прийнятою у 1933 році в Нью-Йорку (США), в якій висловлювалася наша надія на те, що народ Росії житиме в добробуті. У 1987 році Генеральна рада Всесвітнього баптистського альянсу зібралася в Аммані (Йорданія), щоб розділити з російським народом радість «у майбутньому святкуванні тисячоліття хрещення Русі», і висловила «подяку Богові за внесок християн Росії в життя церкви по всьому світу». З 1991 року Всесвітній Баптистський Альянс підтримує міцні стосунки як з Російським Союзом Євангельських Християн-Баптистів, так і з Всеукраїнським Союзом Церков Євангельських Християн-Баптистів.

У 2014 році в Ізмірі (Туреччина) Світовий Баптистський Альянс на своїй Генеральній раді з великим занепокоєнням і глибоким жалем сприйняв загострення відносин між Росією та Україною та підтримав «ініціативи щодо примирення між сторонами конфлікту».

Сьогодні ми знову підтверджуємо нашу любов до всіх народів цього регіону, підтверджуємо наше співчуття їм і твердо віримо, що всі конфлікти та розбіжності можуть бути розв’язані мирним шляхом. Ми закликаємо вас до спільних зусиль у використанні всіх можливостей для досягнення справедливого світу.

Весь християнський світ молиться за вас у надії, що видіння пророка Ісаї втілиться, коли «…мечі свої перекують на лемеші», і молитва апостола Павла виповниться, оскільки будуть створені умови для мирного та процвітаючого життя для всіх людей (1 Тимофію 2:1 -6).

З молитвою за вас,

Генеральний секретар Всесвітнього Баптистського Альянсу Др. Ілля Браун

Генеральний секретар Європейської Баптистської Федерації Др. Алан Дональдсон

Голова Євроазіатської Федерації ЄХБ, голова Радянського Союзу Євангельських Християн-Баптистів пастор П. В. Міцкевич

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

2 Коментарів

 1. Особисто мене “дуже потішили”, зокрема, отакі “шедеври” з цього звернення.
  Псевдоісторичний: “У 1987 році Генеральна рада Всесвітнього баптистського альянсу зібралася в Аммані (Йорданія), щоб розділити з російським народом радість «у майбутньому святкуванні тисячоліття хрещення Русі», і висловила «подяку Богові за внесок християн Росії в життя церкви по всьому світу» (!!!)
  А також цей “підпис” під ним:
  “Голова Євроазіатської Федерації ЄХБ, голова Радянського Союзу Євангельських Християн-Баптистів пастор П. В. Міцкевич” (!!!)
  Крім того, дуже дивує “суперпоблажливе” потрактування збройного вторгнення і криваво-геноцидної та руйнівної війни вкрай озвірілого-сатанинського кремлівського ведмедя проти України…
  Схоже. що оце надмірне москвофільство геть затуляє очі керівництву Всесвітнього баптистського альянсу тверезо й об’єктивно поглянути в очі ПРАВДІ: що 35 років назад, що нині…

 2. Р. S. Іншими словами. Судячи з тексту (змісту) цього документу, а надто – його надмірного москвофільства (а, по суті, прихованої українофобії), можна дещо припускати.
  Й, зокрема, що в керівництві Всесвітнього баптистського альянсу “мирне та справедливе розв’язання ситуації, що загострилася в сучасному світі” внаслідок “збройного конфлікту, який нині відбувається на території України”, уявляють собі саме на умовах Кремля…
  Цікаво також: а як баптистські лідери в Україні оцінять, а особливо якраз зазначені елементи цього звернення?!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button