СвітХристиянські новини

Верховний суд США визнав верховенство релігійних прав над правами ЛГБТ

Одноголосним рішенням у справі «Фултон проти міста Філадельфія» Верховний суд США постановив, що католицька благодійна організація не зобов’язана розміщувати дітей в одностатеві пари відповідно до релігійних переконань.

Джерело: invictory.org з посиланням на christianpost.com

Згідно з рішенням Верховного суду США, міські чиновники були не праві, припинивши роботу з католицькими соціальними службами (CSS) архієпископії Філадельфії за відмову з релігійних міркувань розмістити дітей в одностатевих парах. Верховний суд скасував більш раннє рішення колегії трьох суддів Апеляційного суду США по Третьому округу.

«Уряд не може діяти неупереджено, коли він виявляє нетерпимість до релігійних переконань або обмежує діяльність через чиїсь релігійні погляди, – заявив Головний суддя Джон Робертс. – Відмова Філадельфії укласти контракт з CSS, якщо вони не схвалять одностатеві пари в ролі прийомних батьків, порушує Першу поправку».

Рішення Робертса підтримали судді Стівен Брейер, Соня Сотомайор, Олена Каган, Бретт Кавано та Емі Коні Барретт. Судді Кларенс Томас, Семюел Аліто і Ніл Горсух погодилися з результатом розгляду справи, але не погодилися з доводами Робертса.

Суддя Аліто висловив стурбованість тим, що рішення Верховного суду не зробить тривалого впливу на спір між Філадельфією і благодійними соціальними службами.

«Місто було непохитним у тому, щоб змусити CSS здатися. Якщо уряд захоче обійти сьогоднішнє рішення, воно зможе знайти невикористані лазівки, – написав Аліто. – Рішення Суду не тільки навряд вирішить цю суперечку, але і не дасть ніяких вказівок щодо аналогічних суперечок в інших юрисдикціях».

У 2018 році місто Філадельфія припинила співпрацю з християнськими службами CSS і Bethany, через відмову груп розміщувати дітей в одностатевих парах з релігійних причин.

Хоча керівництво Bethany зрештою змінило свою політику, прийомні батьки та інші, хто працював з CSS, подали позов проти міської влади, стверджуючи, що це порушує Конституцію США.

Позивачка Шарронелл Фултон виховала 40 дітей за 25 років роботи з CSS. Інший позивач, колишній соціальний працівник Тоні Симмс-Буш, усиновив приймальних дітей через CSS. Обох в суді представляв Фонд Бекета, який виступає за свободу віросповідання.

Читайте також:

У Фонді назвали CSS найуспішнішим агентством щодо догляду за прийомними дітьми в місті.

«Я дуже радий, що Верховний суд визнав важливу роботу католицьких соціальних служб і дозволив мені продовжувати виховувати дітей, які найбільше потребують люблячого будинку, – йдеться в заяві Фултон. – Моя віра – це те, що змушує мене піклуватися про прийомних дітей тут, у Філадельфії, і я дякую Богові, що Верховний суд вважає, що це хороша річ, гідна захисту».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button