Християнські новини

Всеукраїнська Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі

Під час візиту до Святої землі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела виїзне засідання в Єрусалимі.

Засідання відбулося під головуванням Головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха, який вже вдруге ініціював поїздку делегації ВРЦіРО до Держави Ізраїль.

Учасники засідання обговорили як внутрішньо українські питання, так і ініціативи, спрямовані на подальший розвиток дружніх українсько-ізраїльських відносин.

Зокрема, українські релігійні діячі підкреслили позитивні здобутки, пов’язані з запровадженням безвізового режиму між Україною та Державою Ізраїль, що відбулося 10 років тому після першого візиту делегації ВРЦіРО до Ізраїлю. Водночас, на їхню думку, всі наявні на сьогодні технічні питання слід вирішити, щоб надалі розвивати взаємне паломництво до обох країн, а також укріплювати економічні зв’язки та практично впроваджувати підписану нещодавно Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Під час зустрічей ВРЦіРО схвально відреагувало на пропозиції ізраїльських високопосадовців підтримати переведення посольства України в Ізраїлі до Єрусалима, наслідуючи досвід США та деяких інших країн світу, якщо таке рішення буде ухвалено відповідними державними органами України.

Члени ВРЦіРО також обговорили сучасний стан державно-конфесійних відносин та спланували зробити з цього приводу окреме звернення.

Крім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила нагадати свою позицію стосовно необхідності забезпечення чесних і справедливих виборів, висловлену раніше у Зверненні до українського народу з приводу виборів Президента України.

Виїзне засідання завершилося передачею головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій до єпископа Віталія Кривицького, ординарія Київсько-Житомирського Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Цього ж дня делегація ВРЦіРО відвідала Генеральний Штаб Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Тель-Авіві, де відбулася зустріч з Головним військовим рабином ЦАХАЛу раббі Еялем Каримом.

На завершення візиту до Ізраїлю українські релігійні діячі відвідали музей Голокосту «Яд Вашем». Варто відзначити, що перед цим українські релігійні діячі на зустрічах в Єрусалимі одноголосно заявили про неприпустимість антисемітизму та ксенофобії в сучасному світі, щоб страшні сторінки історії Голокосту не повторилися ніколи знов.

Більше про виїздне засідання ВРЦіРО:

Раніше під час офіційного візиту до Єрусалиму делегація ВРЦіРО зустрілася з Президентом Держави Ізраїль, обговорила низку актуальних питань зі Спікером Кнесету Ізраїлю, а також з Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Інститут релігійної свободи, Київ 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button