Християнські новини

Чому не працював Facebook: Думка християнського медіа-експерта

13 березня в роботі соціальних мереж Інстаграм і Фейсбук по всьому світу стався збій. Чому не треба співчувати Фейсбуку і що насправді криється за збоєм розповіла Олена Нікітська, соціальний медіа-стратег.
«Весь світ зараз просто вражений тим, що Фейсбук “впав”. Хтось не може зайти в аккаунт, хтось не може користуватися половиною функцій соцмережі. З огляду на, що більше 2 млд користувачів зареєстровані на Фейсбуці (майже третина нашої планети), то, ця новина торкнулася багатьох. Але дивіться на ситуацію глибше », – каже Олена Нікітська.
За словами експерта, за допомогою збоїв Фейсбук запустив маркетингову стратегію «Компромат-Новий проект».
«Це один найкрутіших маркетингових ходів, який тільки може застосуватися для реклами. У маркетингу є таке поняття «погана новина – хороша новина». Це коли ти сам на себе (або хтось інший на тебе) виливаєш якийсь компромат, а потім все це закриваєш гарною новиною.

Як це відбувається?

Зараз всі запити в Гуглі: «Що трапилося з Фейсбук?» На всіх мовах задаються одні і ті ж питання. Перші рядки новинних агентств говорять тільки про це. Генерація запитів на тему Фейсбуку сама трендова. Мільйони запитів генеруються по одній і тій же темі », – пояснює Олена.
Пояснення гендиректора Фейсбуку про те, що це атака і вони знаходяться «в стані війни», щоб викликати співчуття користувачів. Але насправді причина інша.
«Через місяць у Фейсбуку величезна конференція, де вони оголосять свій 10-річний план, де розкажуть про найновіші розробки і запустять свої новинки, і функції Фейсбуку оновляться, з’явиться дуже багато нових сервісів.
Як їх прорекламувати? Таким чином: хвилею негативної інформації збирається інтерес до Фейсбуку, а потім запускається інформація, що “у нас все круто”».
Крім того, дана ситуація може дати час розробникам Фейсбуку, по-перше, запустити нові сервіси або закрити конкурентні (наприклад, Watch), а, по-друге, запитати додаткову інформацію про користувачів.
«Іноді за звичайними оновленнями криється щось більше. Щось подібне сталося з християнськими Фейсбук-групами. Було загальне правило, що з груп в соцмережі будуть видалені неактивні учасники. Але за загальним стандартом ховалося щось більше: разом з неактивними з спільнот видалили і велика кількість активних учасників. Особливо постраждали християнські спільноти.

Більше про роботу соціальних мереж:

Тому дивіться вглиб, Фейсбук скоро запрацює у звичному режимі. Думаю, це займе 1-2 діб. Але інформаційну хвилю, яку вони створять навколо себе, вони не змогли б купити за великі гроші. Плюс до всього вони спокійно запустять всі оновлення, візьмуть з нас більше інформації і приберуть якихось своїх конкурентів ».

Олена Нікітська – засновник «Dezaro Marketing», експерт в сфері соціальних медіа, маркетингу та адміністрування, мотиваційний спікер, блогер, телеведуча.

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button