Креаціонізм

Скарби, невідомі ще вчора

Шовк виробляють багато комах. Різні комахи виробляють різний шовк. Але деякі види ручейників з однойменного численного загону виділяють шовк, який можна назвати унікальним.

Личинки ручейників багатьох видів живуть під водою, і саме там вони прядуть свій особливий шовк. Вони виділяють шовкову ниточку, з якої роблять кокон, що закриває практично все тіло личинки, крім голови і чотирьох ніг. До готового кокона-чохла вони приклеюють будь-які дрібні шматочки і частинки, які знайдуть на дні, – піщинки, шматочки листочків і паличок.

Замаскувавши чохол таким чином, вони можуть спокійно рости. Маскування працює настільки добре, що вчені тільки недавно виявили, що захисний чохол ручейника побудований на шовковій основі.

Нескладно зрозуміти, чому саме шовк, вироблений ручейниками, кардинально відрізняється від шовку інших комах.

  • По-перше, ручейник виробляє його під водою.
  • По-друге, шовк залишається липким попри те, що він знаходиться у вологому середовищі. Вчені досліджують хімічний склад шовку ручейників, щоб відкрити секрети цього дивного явища. Якщо їм це вдасться, вони зможуть створити клейкі стрічки, які хірурги будуть використовувати для скріплення поверхонь ран всередині тіла.

Читайте також:

Все, що ми дізнаємося про світ, який оточує нас, свідчить про Творця. Якщо такі складні конструкції – всього лише результат того, що природа наосліп натрапила на таке рішення, то великі і шанси, що до нашого часу людство б уже наштовхнулося на це рішення. А те, що ми можемо вивчати такі феномени, знаходити інформацію і застосовувати знання в тих сферах, де вони необхідні – це теж скарб з-поміж тих багатств, якими Творець заповнив для нас цей світ.

Схожі статті

Книга притч Соломонових 31:22

«Вона робить собі килими; віссон та кармазин – одяг її».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!