Релігійні свята

Сьогодні із заходом сонця юдеї відзначають Шавуот: вивчення Тори, підтвердження Заповіту та історія Рут

Сьогодні, з настанням вечора, юдейська громада відзначає одне з найважливіших свят − Шавуот. Це свято, що відбувається у єврейському місяці Сиван, пропонує ряд унікальних традицій, пов’язаних з вивченням Тори, підтвердженням Заповіту та розповіддю історії Рут. З давніх-давен Шавуот був символом зв’язку юдейського народу з Богом та є незмінною частиною юдейської спадщини.

Одним із найважливіших аспектів святкування Шавуота є вивчення Тори. Громади в усьому світі збираються разом, щоб допізна, або навіть протягом цілої ночі, вивчати священні писання. Це давній звичай, який нагадує юдеям про важливість і пошану до вчення, яке Господь передав Мойсею на горі Синай. Кожен єврей і кожна громада підтверджують свої зобов’язання бути народом Заповіту.

Серед заповідей, які особливо вшановуються під час богослужінь, є десять заповідей, які символізують зв’язок юдейського народу з Богом. Це момент, коли громади згадують про значення вивчення Тори протягом усього життя і підтверджують свою вірність Заповіту.

Однією з найважливіших історій, пов’язаних зі святом Шавуот, є історія жінки, на ім’я Рут. Вона була моавітянкою, яка після смерті свого чоловіка вирішила не залишати свою стару свекруху, але разом з нею повернутися до землі Ізраїльської. Рут прийняла юдейську віру і стала предком царя Давида. Історія Рут є символом добровільного прийняття юдаїзму і вивчення Тори юдейським народом.

Згідно зі словами одного з юдейських вчителів:

«Шавуот − це час, коли ми вшановуємо наше минуле, підтверджуємо наше майбутнє і віддаємо шану вічному вченню, яке було передано нам від Бога».

Шавуот також відзначається прикрашанням будинків і синагог зеленню та свіжими квітами. Ця традиція нагадує про стародавню практику принесення перших плодів до Єрусалимського Храму для благословення. Зелень також символізує надію на щедрий урожай і багатство.

Сьогодні, у свято Шавуот, юдейський народ звертається до своїх коренів, вшановує Заповіт і вивчає Тору. Вивчення Тори та підтвердження Заповіту є невід’ємною частиною цього свята. Історія Рут нагадує нам про силу віри й добровільного прийняття вчення. Шавуот − це час підтримки традицій, спільного споглядання на минуле та майбутнє, а також виявлення поваги до незмінного вчення, яке пронизує життя юдейського народу.

Шавуот в контексті християнства

Ісус повелів учням після воскресіння очікувати в Єрусалимі обіцяного від Отця. Зараз ми знаємо, що для розкриття цієї обітниці призначався конкретний день − день П’ятидесятниці, одного з трьох паломницьких свят, встановлених Господом.

«Пенте» (у грецькому слові πεντηκοστή/пентікості − «П’ятидесятниця») означає «п’ятдесят». Це стосується відліку п’ятдесяти днів урожаю після Песаха. Єврейська назва − Шавуот, що означає «тижні». Це свято врожаю, присвячене закінченню збору ячменя і першим плодам врожаю пшениці.

Новий Заповіт був укладений з Ізраїлем, але всі народи були запрошені прищепитися до нього! Спочатку це був свого роду культурний шок, і не одразу можна було звикнути до цього, але раптово, на П’ятидесятницю, на свято Шавуот, все змінилося. Бог Ізраїлю кожному відкрив новий і живий шлях для приходу до Нього через новий заповіт у крові Месії, і Його Дух тепер міг вилитися на всяку плоть. Тепер Закон може бути записаний у наших серцях! Божий Дух тепер може мешкати в кожному вірянинові, допомагаючи нам жити згідно з Його шляхом.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button