Археологи знайшли місце де знаходилася скинія з Ковчегом Заповіту

Дослідники з Тель-Авівського університету при проведенні розкопок недалеко від сучасного міста Бейт-Шемеш в Ізраїлі виявили 3100-річний храм, в якому, як вони припускають, зберігався Ковчег Заповіту.
Знахідка була зроблена приблизно в 16 кілометрах на захід від Єрусалима.
Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на Daily Mail.
Археологи вважають що храм розташовувався на околиці стародавнього поселення. У центрі цієї будівлі був виявлений великий плоский камінь.
Саме він дав археологам підстави припустити, що в цьому храмі міг зберігатися знаменитий Ковчег Завіту. За біблійними переказами, це найбільша святиня єврейського народу. Вважається, що ковчег був переносним ящиком, в якому зберігалися кам’яні скрижалі з Десятьма заповідями. Їх Мойсей отримав на горі Синай.
У Біблії згадується, що Ковчег стояв на великому камені, вірніше, на чотирикутному кам’яному столі. Знайдений в Бейт-Шемеш камінь має сліди обробки і має правильну чотирикутну форму. Археологи кажуть, що він разюче схожий на міфічний «великий камінь», описаний в першій книзі Самуїла.
Сам храм датований XII століттям до н.е. На те, що це було саме культова споруда, вказують більш потужні в порівнянні з житловими будинками стіни і його місце розташування – будівля стояла осторонь від будинків. Крім того, вхід в нього був звернений до сходу сонця.
Також дослідники виявили два великих круглих каменів з вирізаними в них жолобами. Можливо, вони використовувалися для жертвопринесень – божественних виливань з вина та оливкової олії. Знайдені тут же фрагменти кісток тварин, кераміки і чаш свідчать про те, що в цьому місці проводилися ритуали.
- Топ-10 біблійних археологічних знахідок 2018 року
- Археологи виявили вулицю в Єрусалимі, збудовану Понтієм Пілатом
«Храм згодом був розграбований і незабаром після цього його перетворили в загін для тварин, – говорить керівник дослідницького проекту доктор Цві Ледерман з Тель-Авівського університету. – Для мене це акт ворожості, навмисне осквернення святого місця».
Вчені припускають, що осквернити храм могли филистимляни, чиє поселення Тель-Баташев було розташоване всього в семи кілометрах від храму.