Релігія

Скандал в Польщі навколо фільму, який звинувачує Папу Івана Павла ІІ у приховуванні педофілії

У Польщі розгорівся скандал щодо наклепницьких звинувачень щодо померлого Папи Івана Павла II. Телеканал TVN24 показав документальне розслідування під назвою «Францисканська, 3», в якому звинуватили Івана Павла II у приховуванні випадків педофілії. Фільм свідчить про те, що він знав про цю проблему серед духовенства ще до того, як став Папою.

Джерело: Facebook

Критика церкви та релігії

Показ цього фільму викликав велике обурення багатьох поляків, які вважають, що намір TVN24 полягав у тому, щоб очорнити персонажа папи-поляка, якого в Польщі дуже шанують. Ще одна важлива проблема, яка потребує уваги, – тенденція ЗМІ публікувати матеріали, які критикують Церкву. TVN24, попри офіційну позицію як польського каналу, пов’язаний з американською компанією Discovery і відомий просуванням лівих наративів і критикою консервативного уряду Польщі.

Вихід фільму, який ганьбить Івана Павла II, – це не просто оприлюднення якихось невідомих фактів чи рефлексія на минуле. Здається, це частина політичної кампанії, оскільки деякі ліві політики підтримали критику Церкви та Папи-поляка одразу після прем’єри фільму. Наприклад, депутатка від лівих фракцій Йоанна Сенишин зазначила, що «Івану Павлу II пощастило, що він мертвий, тому що покійного судити не можна». Так само лідер опозиції Дональд Туск у п’ятницю зажадав скасувати уроки релігії у школах.

Попри спроби очорнити покійного Папу, більшість польського Сейму дотримується консервативних поглядів і відповіла резолюцією, яка засуджує такі спроби. У резолюції зазначається, що «Сейм Республіки Польща рішуче засуджує ганебну медіа-кампанію, яка базується передусім на матеріалах, створених апаратом насильства Польської Народної Республіки, яка має на меті заплямувати імідж Великого польського Папи – св. Івана Павла II».

Неправдиві факти

Творці фільму також зіткнулися з критикою з боку Яна Жарина, польського історика, директора Інституту спадщини національної думки ім. Р. Дмовського та І. Падеревського. Він зазначив, що журналісти TVN використовували непереконливі факти та інсинуації, а джерела, які вони нібито розвінчали, не пройшли жодної критичної перевірки.

Крім того, він підкреслив, що докази, наведені у фільмі, спираються на дані державних служб комуністичної Польщі, а отже, без належної перевірки їх не можна вважати фактичними. Жарин, як і депутати Сейму, наголосив на важливості ретельного вивчення наведених у фільмі «доказів».

Атака на Івана Павла II є спробою зруйнувати антикомуністичний рух у Польщі та підірвати національні цінності, які сформували третю республіку (сучасну незалежну Польщу). Католицька Церква в Польщі була запеклим противником комуністів під час Польської Народної Республіки не лише через свою релігійну установу, але й через величезне захоплення та підтримку, яку вона викликала у громадськості.

Попри спроби Комуністичної партії послабити й перемогти цей релігійний вплив, це не увінчалося успіхом і відіграло значну роль у перемозі антикомуністичних сил.

Читайте також:

Внесок Івана Павла II у розпад СРСР є неоціненним. Його зусилля в падінні комунізму можна порівняти з зусиллями Рональда Рейгана. Дії таких осіб призвели до масштабних глобальних трансформацій у 1990-х роках і поширення демократичних цінностей. З усім тим, зараз багато лівих та ультралівих осіб прагне дискредитувати цю історію, використовуючи ганебні та маніпулятивні методи.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button