Топ

Шлюб як заповіт

Про шлюб говорять дуже часто, однак цю тему все ще не набридло обговорювати. Як потрібно створювати сім’ю і, найголовніше, як Бог дивиться на сім’ю і шлюб зокрема? Ці питання хвилюють кожне покоління, і хоч відповіді на них відомі, та повторювати їх час від часу не буде зайвим. Адже суспільство має звичку забувати все цінне і правдиве.

Сучасні сім’ї у великій небезпеці

У наш час існує дуже багато проблем сучасних сімей. Навіть сатанисти моляться про те, щоб руйнувалися християнські родини. А якщо ви думаєте, що суспільство налаштоване їх зберегти, то дуже помиляєтеся. Можливо, ми самі зацікавлені зберегти наші сім’ї. Але і це питання є спірним. Адже через матеріальні проблеми батьки «пропадають» на заробітках, уділяючи недостатньо уваги і любові своїм близьким. Жінка будує кар’єру у той час, коли її головним пріоритетом є сім’я і діти. Так, можуть бути варіанти, коли вона поєднує і роботу, і сім’ю, але в основному – це все ж таки сім’я. Татів практично нема, процвітає «безбатьківство» при живому батькові. І, як наслідок, росте рівень розлучень. Сьогодні він досягає 60-70%.
Сучасне суспільство дуже лояльне до розлучень. Вітається те, що називається громадянський шлюб. А по суті, це громадянський блуд. Поширені аборти – вбивства своїх дітей, і не поширені моральні цінності. Нема внутрішнього стержня, на якому могла би триматися сім’я. Немає цього еталона, і люди не хочуть його мати. Але Бог подарував нам Біблію – скарбницю, у якій є відповідь на питання, як будувати життя.

Держустанови теж не сприяють зміцненню сімей, а навпаки, підривають авторитет батьків. Дітей у школі навчили прав, але обов’язків не прививають. Не навчають жити, не вчать відповідати за свої вчинки. Як батьки, так і діти не розуміють своїх ролей і того, хто за що відповідає. Батьки не виконують своїх обіцянок. Якби менше обіцяли, то виконали б. А виховання взагалі передали на Інтернет. Все це приводить до духовної кризи, незрілості, неготовності створювати сім’ю. Адже часто молоді люди, вивчившись, розписуються в РАГСі, думають, що цього достатньо.
Ці проблеми слід вирішувати з допомогою Бога і Його Слова. Інститут сім’ї починається з виховання дітей. Виховувати дітей не може навчальний заклад, вулиця, ця відповідальність покладена на батьків. Життя на землі починається і закінчується сім’єю.

У чому полягає головна ціль шлюбу?

Для того, щоб розуміти мету шлюбу, потрібно знати, для чого ми живемо взагалі. Ціль шлюбу – прославляти Бога. Якщо сімейна пара не ставить перед собою такої мети, то кінцем їхніх відносин буде розчарування і руїна. Ісус докоряв людям за те, що вони не шукали слави Божої, а хотіли слави для себе. Шлюб можна визначити як «одне для одного і разом для Бога». Для кращого розуміння варто звернутися до першоджерел.
«І сказав Бог: Створімо людину за Нашим образом і подобою, — і хай панують над рибами морськими, птахами небесними, худобою, над усією землею й усіма плазунами, які повзають по землі» (Бут. 1:26).
Коли говоримо про образ Божий, то можемо у явити собі дзеркало, у якому Бог, дивлячись, хоче побачити Своє відображення. Славити Бога – означає робити Його значимим у нашому житті. Як це відбувається на практиці? Діти прагнуть бути схожими на батьків, а Бог хоче, щоб ми прагнули бути схожими на Ісуса Христа. Мета створення як окремо людини, так і сім’ї – бути схожим до Бога.
А що, якщо сім’я не виконує свого покликання? Чи відпустить Бог таку сім’ю напризволяще? Ювеліри, для того щоб отримати золото найвищої проби, піднімають температуру до тисячі градусів, так що згоряють усі домішки. Так і Бог підіймає температуру до тих пір, поки не утилізується зайве, і Він не побачить Свого відображення в сім’ї. Ми часто не налаштовані самі змінюватися, а хочемо, щоб змінювався наш партнер у шлюбі. Але це марно. Адже сім’я – це єдність у різноманітті.
Зазвичай у шлюбі не буває ідеального чоловіка й ідеальної дружини. Вони просто не можуть зустрітися: ідеальна дівчина ніколи з першого разу не дасть відповідь ідеальному чоловікові, а він не буде просити двічі.

Сутність шлюбу відкривається у стосунках завіту

У другому розділі книги Буття сказано: «Тому залишить чоловік свого батька й матір і пристане до своєї жінки, — і будуть обоє одним тілом» (Бут. 2:24). Суть шлюбу – це завіт, урочистий союз, договір. Основою для нього є любов як необхідність. Печаткою цього завіту – сексуальні відносини. Проблема сучасного суспільства в тому, що люди спотворили все і поставили з ніг на голову. Вони вирішили, що можна починати з інтимних стосунків. Але Біблія каже, що це є блудом і перелюбом, за який Бог буде судити людей. Бог задумав, щоби спочатку чоловік залишив батька і матір, потім пристав до дружини, а лише після цього двоє стануть одним тілом. Якщо все починається з блуду, то ви просто скористалися можливістю шлюбного союзу, не вступаючи в сам шлюб і не маючи цього союзу.
Шлюб – це довічний союз між одним чоловіком і однією жінкою. Але і тут суспільство пропонує свої варіанти. Воно не хоче офіційного шлюбу, і з’являється громадянський, який, як раніше говорилося, є по суті блудом. Люди кажуть: вступімо у зв’язок із представниками своєї статті, і з’являються сексуальні меншості. Але це Біблія категорично засуджує, достатньо пригадати, чим скінчили Содом і Гоморра. А як на рахунок багатоженства, запитаєте ви? Біблія ніколи не вітала багатоженство, хоч стверджує це як факт. Так, у Авраама було багато жінок, але одна кохана. Бог створив людину так, щоб вона проявляла любов лише до однієї людини. Бог вирішив, що чоловік має любити. Йому потрібно знайти свій вибір і полюбити його. Сьогодні ми отруєні поняттям, що почуття керують вибором. Але почуття – це дорога, як правило, великого обману. Не вірте своїм емоціям, у вас має бути сильніший критерій. Таким критерієм і є свідома любов. Чоловік має полюбити свою дружину на все життя. Це і є завітні відносини.

Бог у сімейних відносинах

Ми часто думаємо, що свідками шлюбу є лише духовні особи, або представники РАГСу, які оголошують вас чоловіком і дружиною, свідки, які своїми підписами підтверджують цей завіт. Але ми забуваємо про Головного Свідка шлюбу. Бог є гарантом всього, що відбувається. Бог – Невидима Особа, Яка завжди присутня в сімейних стосунках.
Є інше, схоже запитання: Хто реально поєднує? У Євангелії Марка є цікава історія про те, як одного разу до Ісуса прийшли фарисеї з запитанням, чи можна розводитися. На що Ісус відповів, що спочатку Бог створив чоловіка і жінку і призначив їм бути разом одним тілом. І в кінці підсумував: «Отже, що Бог поєднав, те людина хай не розлучає» (Мк. 1:9). Дає шлюб Бог, а не священик. Якщо у вас не було церковного шлюбу, це не означає, що Бог не був Свідком і не поєднав вас. Ви – у завіті.
Зобов’язання – клей шлюбних відносин, які відіграють важливу роль. Вони зберігають сім’ю, а не почуття. Завіт у Біблії супроводжується зобов’язаннями. Бог принциповий, Він очікує завітних стосунків і від нас. Як тільки дані двосторонні зобов’язання, відступати нікуди. Шлюб – це добровільний вступ в рабство. Головне зобов’язання в шлюбі – любити, воно вміщує у собі і все решту. Любити, значить прощати, просити прощення, терпіти, смирятися, не ображатися, не мститися, не робити зла. Немає змісту вимагати від дружини покори чоловікові, якщо вона його не любить. Так само нема змісту говорити чоловікові, що він має управляти сім’єю, якщо він не любить.

Заборони в шлюбі

Що ж заборонено в шлюбі? Порушення обіцянок. Будь-яка форма нелюбові. Образливе мовчання. Образливі слова і погляди. Лінь у будь-якому прояві. Невдоволення і неуважність. Біблійна любов – це наказ, а не питання вибору. Гарні стосунки є там, де дружина кориться своєму чоловіку від усього серця. А чоловік, у свою чергу, проявляє жертовну і безумовну любов, незалежно від того, що відбувається з іншого боку. У шлюбі завжди є третя сторона – Бог. Якщо ви будете жити лише перед людьми, а не перед Ним, зробите багато помилок і матимете проблеми. Бог – Суддя, Який питає за порушення завітних відносин.
Дає надію те, що Бог потурбувався, як зробити це все реальним. Дух Святий – особливий подарунок, який Бог дає людям. Одним із плодів Святого Духа є любов. Любити по-справжньому без Бога не можемо. Якщо ти знаєш Бога, маєш із Ним близькі відносини – ти зможеш побудувати правильні і завітні стосунки і у сім’ї. Без Бога зберегти сім’ю нереально.

Володимир Омельчук

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button