Для життя

Шість способів здобути радість

У перший рік подружнього життя я вперше зіткнулася з легкою стадією депресії. Але не надала цьому жодного значення. Я, врешті, вийшла заміж за чоловіка моєї мрії. Отримала першу роботу в якості викладача. Ми розпочали спільне життя, завели нові знайомства. Але через якусь причину в моєму серці був смуток. Здавалося, життя настільки пригнічує мене, що хотілося натягнути ковдру на голову і лежати цілими днями в ліжку.
Безперестанний смуток у моєму серці привів мене до лікаря. Замість того, щоб швидко виписати рецепт, лікар перечислив ті важливі життєві переміни, які я пережила за останній рік – випуск із коледжу, переїзд із рідного дому, заміжжя, перша справжня робота – і запевнив, що мої емоції і перепади настрою, схожі на американські гірки, у світлі недавніх подій сповна зрозумілі.
Зрештою я вийшла з цього стану, але через роки дорослого життя були періоди, коли знову починала сковзати у прірву відчаю. Меланхолійний бік моєї особистості змушує мене бачити склянку напівпорожньою. Розумію, що багатьом людям у таких випадках потрібні ліки. Але мені у боротьбі з депресією допомогла вдячність.

Поклоніння Богові росте у вдячності

Скарги – це часто моя відповідь за замовчуванням. Буквально днями помітила як, не дивлячись на те, що у мене був відносно добрий день, почала розповідати чоловіку, який щойно повернувся з роботи, про перепалку між дітьми після уроків,  про інцидент із горщиком нашого молодшого сина, і не забула пригадати, що перестала нормально працювати морозильна камера.
Часто у розмові з іншими людьми ми скаржимося на те, що щось пішло не так, або як погано хтось із нами обійшовся. Наша культура орієнтована на права людини, і якщо не отримаємо те, що по праву належить нам (як нам здається), то злимося, або впадаємо у відчай. Часто «спотикаємося» на «я маю право», або на невдоволенні і з’їжджаємо вниз схилом до тривоги і депресії. Як наслідок, нас оточують темні думки і не задоволені очікування, які обтяжують серце і затуманюють розум.
З іншого боку, у нас ніколи не вийде перейти від відчаю до прославлення, не висловлюючи вдячність Господу. Тема вдячності проходить через всю Біблію. В Псалмах написано, щоби ми віддавали славу Богові:

«Прославляйте Господа, кличте Його Ім’я, сповістіть між народами про Його діла» (Пс. 104:1).
«Тож хай прославляють Господа за Його милосердя і Його чудеса для людських синів» (Пс. 106:8).

Послання до Колосян також містить тему вдячності. В 3 розділі, у 14-17 віршах, Павло згадує про вдячність тричі: «Нехай перебуває у ваших серцях мир Христа, до якого ви були покликані в одному тілі, і будьте вдячні» (Кол. 3:15).

Шість способів для того, щоби позбутися невдячності

Бог закликає нас бути вдячними людьми. І саме вдячне відношення серця може змінити наше життя. Якщо ви виявили, що блукаєте темним шляхом депресії і відчаю, то ці шість простих способів допоможуть вам у боротьбі за радість.

1. Наповнюйте розум істиною Божого Слова

Подумайте над місцями, які говорять про вдячність, як наприклад, послання до Колосян 3:15-17. Пам’ятайте, що Бог заповів нам бути вдячними.

2. Не забувайте Божу доброту і вірність по відношенню до вас

Подібно до того, як ізраїльтяни були схильні забувати все, що Бог зробив для них в пустелі, так і ми. Записуйте Божі благословення, які явлені вам, або переказуйте їх іншим – це шлях до пробудження вдячності у вашому серці.

3. Просіть Бога про уста радості

Замість того, щоб говорити про свої розчарування кожного дня, шукайте привід для радості. Настрій радості так само легко поширюється, як і дух ниття. Прагніть бути відомими як радісна людина, наповнена Духом Святим, а не ниюча і невдоволена.

4. Поставте за мету зробити вдячність вашою автоматичною реакцією на обставини

Коли почуєте чергову новину, поставте собі запитання: «За що я можу бути вдячним у цій ситуації?» Завжди пригадую історію однієї сім’ї, яка дізналася про раптову смерть їхньої дочки. Коли вони взялися за руки, щоб молитися і плакати, батько в першу чергу подякував Господу за роки, прожиті з нею. Який сильний приклад вдячності, навіть серед великої втрати!

5. Втільте вдячність у словах

Як тільки починаєте відчувати приплив відчаю, напишіть п’ять речей, за які ви вдячні. Інколи це може бути чашка гарячого чаю в холодний день, або квітка, яка зацвіла за вікном. Перечислення Божих благословень принесло найбільші зміни у моє життя. Коли висловлюєш це словами, усно або письмово, абстрактне поняття «вдячність» стає поняттям конкретним.

6. Шукайте свідоцтва Божої благодаті

Шукайте у своєму житті і в житті людей навколо вас прояви благодаті. Моя віра міцніє, коли бачу, як Бог відповідає на молитви, коли помічаю плід терпіння у тому, що вже не кричу через вилите молоко, або коли після багатьох молитов моєї подруги про народження дитини приходить рішення про всиновлення. Коли я навмисно спостерігаю, як діє Бог, моє серце наповнюється вдячністю.

Stacey Reaoch

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button