Новини культури

Об’єкти Всесвітньої спадщини в Криму розграбовують

У Криму жорстоко поводяться та грабують тимчасово окуповані культурні об’єкти Всесвітньої спадщини. ЮНЕСКО переконала міжнародну спільноту не залишати без уваги порушення на півострові.

Джерело: risu.ua

Еміне Джапарова, перший заступник Міністра закордонних справ України, повідомила, що рада ЮНЕСКО прийняла тринадцяте рішення про «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Вона розглянула доповідь генеральної директорки ЮНЕСКО, в якій містилася інформація про ситуацію на півострові.

Дані для звіту були надані Україною та міжнародними організаціями-інституційними партнерами ЮНЕСКО, включаючи Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Представника з питань свободи ЗМІ ОБСЄ, Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ICOMOS), а також Amnesty International.

За словами Еміне Джапарової, інформація, наведена у звіті, показує, що ситуація з правами людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі ще більше погіршилася. Вона сказала, що російська окупаційна влада продовжує ігнорувати міжнародне гуманітарне право і систематично вдається до політичних, а також до культурних та релігійних переслідувань. Також додала, що найбільше постраждали кримські татари та українці, бо окупаційна влада перетворила навчальний процес на «ліквідацію національної ідентичності українських та кримських татар».

Вона сказала, що у тимчасово окупованому Криму об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та інші культурні об’єкти жорстоко грабуються. Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його Хора, а також інші п’ять об’єктів, разом з багатьма іншими важливими культурними об’єктами, зазнають нещадних втрат. Незаконне переміщення українських культурних цінностей з Кримського музею та незаконні археологічні розкопки досягли тривожного рівня. За її словами, згідно з прийнятим рішенням, Генеральний директор ЮНЕСКО подасть на 215-ю сесію Виконавчої ради звіт про ситуацію в тимчасово окупованому Криму.

Читайте також:

Також було додано, що питання Криму все ще стоїть на порядку денному ЮНЕСКО, і це змушує людей вважати, що в окупованому Криму порушення прав людини та знищення культурної та природної спадщини не ігноруватиметься міжнародним співтовариством, але буде вирішено шляхом міжнародного права. Перемога України та її партнерів − це також перемога всього цивілізованого світу, принципів міжнародного права та здорового глузду.  14 жовтня рада ЮНЕСКО прийняла рішення продовжити моніторинг ситуації в Криму. Згідно з повідомленнями, Росія «доклала значних зусиль для того, щоб це питання не було проголосовано, а Крим зник з порядку денного ЮНЕСКО, але Україна перемогла».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button